"Start bude tradičně na jezu v Hostěnicích (cca 2,5 km od Brozan nad Ohří). Jako první se na start postaví 3členné štafety o to v 15 hodin. O deset minut později odstartují jednotlivci. I pro tento rok bude použita elektronická časomíra. Distance závodu jsou 0,4km-22,8km-5,8km," přiblížil Deníku hlavní pořadatel David Šálek.

Prvenství z roku 2022 bude obhajovat devítinásobný vítěz tohoto závodu a několikanásobný účastník MS v dlouhém triatlonu na Havaji Petr Soukup. Mezi ženami vloni zvítězila Štěpánka Bisová.

"Letošní 21. ročník slibuje velmi kvalitní závod. Při pohledu na startovní listinu můžeme vidět několik bývalých vítězů tohoto závodu. Mezi největší favority lze zařadit Petra Soukupa, Rudu Cogana nebo Otto Ottenschlägera. V ženské kategorii je největším lákadlem domácí závodnice Kateřina Ježková, mistryně světa z Xterra na Havaji 2021. Zájemci se mohou přihlásit na webu www.nazavody.cz nebo v den startu od 12:15 do 14:00. Po slavnostním vyhlášení zveme všechny závodníky i diváky na afterparty, která se uskuteční na jezu v Hostěnicích v místním kiosku," doplnil Šálek.