„Jak děláme radost našim fanouškům v České republice, tak ji chceme udělat i slovenským příznivcům. Rozhodli jsme se proto rozšířit působnost našeho týmu na Slovensko. Logickým vyústěním těchto snah je spojení s týmem Rada Kazarky,“ uvedl šéf Buggyry Martin Koloc.

Slovenský pilot jel minulý ročník s Tatrou Puma v rámci Dakaru Classic. Na jeho startovní listině nebude chybět ani letos a po jeho boku usedne legendární navigátor Josef Kalina.

„Dostali jsme excelentní číslo 900. Děkuju týmu Buggyra, který nám umožnil zúčastnit se jubilejního 45. ročníku Rally Dakar. Je to velkolepé setkání a svátek motorsportu. Buggyra je špičkový evropský tým a my jako Slováci jsme rádi, že se nám podařilo být jeho součástí. V replice Tatry Puma pojedu já, navigátor Pepík Kalina a mechanik Pavol Zachar,“ uvedl Radovan Kazarka, který prvním týmovým zástupcem na Dakar Classic.

Aliyyah Koloc z roudnického týmu Bugygra ZM Racing obsadila na saúdskoarabské soutěží Saudi Baja – Hail celkově páté místo. Foto: Buggyra media
Další úspěch na cestě do Dakaru. Aliyyah Koloc uspěla v klání Saudi Baja - Hail

„Jsem spokojený, protože se mi sloučilo dohromady několik příjemných věcí,“ mne si ruce doyen českého dakarského pelotonu Josef Kalina. „Jedu Dakar Classic s Tatrou Puma, což byl vždycky můj zamilovaný auťák. Jedu v česko-slovenské posádce, v česko-slovenském týmu a zároveň se vracím do Buggyry. To je pro mě už dneska taková rodinná záležitost, protože jsem s ní už pár pěkných let strávil.“

Spolupráce s Buggyrou podle navigátora znamená i serióznější přístup k závodění. „V minulém ročníku jsme moc nevěděli, o co se v tomhle typu závodění jedná a pochopili jsme to až tak někdy čtyři dny před koncem. To bylo trochu legrační, ale zajeli jsme soutěž dobře. Teď už víme, o co jde. Navíc podle posledních informací mají pořadatelé omezit vteřinové ježdění na průměry a má tam být víc navigace. To mi vyhovuje mnohem víc. Moc se na Dakar a celou partu kluků z Buggyry těším, protože tentokrát to bude monumentální,“ dodal Kalina.

Róbert Kasák nepojede v kategorii kamionů prioritně na celkový výsledek. „Je to zkušený pilot, proto bude mít vedle sebe mladého člena Buggyra Academy Tomáše Kazarku. Ten se po Robově boku bude učit a počítáme s ním na Dakar 2024,“ vysvětlil Martin Koloc.

„Pro mého syna Tomáše to bude první navigátorská životní zkouška. Vedle něj a pilota Roba Kasáka bude třetím členem posádky mechanik Jaroslav Kolář,“ popsal Kazarka senior posádku Tatry Phoenix s číslem 531.

Slavnostní odjezd stáje Tatra Buggyra Racing proběhl dopoledne v Praze před Rudolfinem za účasti celého týmu. Rally Dakar startuje 31. prosince a poslední 14. etapa by měla končit v saúdskoarabském Dammamu 15. ledna. Detaily trati pořadatel oznámí 1. prosince.