Obhájce titulu zahájil belgický víkend na náročné a úzké trati obehnanou betonovou zdí druhou příčkou. Další pohár přidal do své sbírky v neděli, když dojel třetí. „Dvakrát na bedně, z toho mám radost,“ líčil Lacko.

K úplné spokojenosti ale měl daleko. Lacka mrzel jeden nedokončený závod, ve kterém ho zradil brzdový kotouč. „Okruh je velmi náročný na brzdy, a to se nám také stalo osudným. Je to škoda. Je to snad již čtvrtý rok po sobě, co tu nedokončíme všechny čtyři závody,“ ušklíbl se Lacko, který dva podniky před koncem sezony ztrácí na suverénního Němce Jochena Hahna 66 bodů. Před třetím Antoniem Albacetem ze Španělska má náskok 35 bodů.


Britský nováček v českých barvách Oly Janes vyrovnal v Zolderu svůj nejlepší výsledek z Mostu, když dojel dvakrát devátý. V hodnocení týmů drží Buggyra i nadále třetí příčku.

„Poslední dobou tu máme trable, které se nám nevyhnuly ani letos. Ale nakonec můžeme být spokojení, protože Adam si upevnil druhou pozici. Velkou radost mám z Olyho, které se teď opravdu daří. Čekají nás poslední dva závody, tak uvidíme, jak to dopadne,“ řekl týmový manažer Jan Kalivoda.