Vítězství si přivezli z plaveckých závodů saských veslařů v německé Pirně, kde startovali už potřetí. Plavalo se 50 metrů prsa a stejná vzdálenost kraul, k tomu klubové štafety 4x50 metrů, poskládané ze zástupců více věkových kategorií. Na závěr jako tradičně čekala fun štafeta se zátěží v podobě závaží nebo záchranářského plováku. To vše v moderní pětidráhové pětadvacítce u gymnázia.

V rámci výpravy Labské akademie veslování vyrazilo 25 dětí ze Štětí a Litoměřic, díky podpoře LAV je v autobuse doplnili i někteří rodiče, trenéři a veteráni. „V klubové štafetě jsme skončili čtvrtí, masters dokonce třetí těsně za nadupanými německými mladíky z Drážďan a Lipska. Zaznamenali jsme i několik výher. Výkonnostně držíme standard, ale byli jsme víc vidět,“ hodnotil spokojeně Martin Janků, vedoucí týmu.

„Jistě, šlo o výsledky a zpestření zimní přípravy, ale podařilo se také upevnit náladu v týmu a sportovního ducha napříč generacemi, což je velmi důležitý společenský moment a motivační prvek pro další sportovní kariéru,“ ocenila Vratislava Postlová z vedení české formace.