„Udělali jsme hodně technických chyb, některé z nich nevynucené, a z toho plyne 28 obdržených gólů. Museli jsme s Milanem Berkou pořád střídat obrany 0:5 a 1:6. Nedařilo se nám navázat na dobrý první poločas, ten druhý poločas jsme nedokázali Duklu ubránit,“ řekl Jan Landa, asistent trenéra HK FCC Město Lovosice.

Hostům ze severu Čech nepomohlo ani sedm branek kanonýra Jiřího Motla. „Když už to vypadalo, že bychom mohli více kousat, tak jsme v rozhodujících chvílích udělali hloupý faul, šli jsme do oslabení, přidali jsme technické chyby a tím jsme Dukle nalili energii do žil,“ dodal Landa, jehož tým snížil z 15:21 na 20:23. To bylo vše.

„Zvítězili jsme díky velkému nasazení a bojovnosti. My jsme na tuto kartu vsadili. Před zápasem jsme si řekli, že nejdůležitější pro nás není výsledek. Nejdůležitější bylo, abychom přišli po zápase do šatny a každý se mohl každému podívat do očí, jestli na tom hřišti nechal všechno. A v tom jsme byli lepší,“ uvedl Daniel Čurda, trenér Dukly.

Strabag Rail Extraliga - 12. kolo:

HC Dukla Praha – HK FCC Město Lovosice 28:26 (13:12)

Nejlepší střelci: Patzel 7, Kastner 6/3, Reichl 5 – Motl 7, Jonáš 6, Malý 4. Rozhodčí: Horáček - Novotný. Sedmimetrové hody: 3/3 - 2/2. Vyloučení: 4 -7. Diváků: 150.