Zatímco první den si cca 19 km okruh Vědomice Chodouny Vrbice Svařenice Mastířovice Vetlá Kyškovice Vědomice vyzkoušely tříčlenné časovkářské formace, druhý den bojovali na trati jednotlivci v kategoriích Masters.

Mezi téměř 80 tříčlennými týmy dosáhl nejrychlejšího času LAWI Author team (Novák, Treml, Mužík), který měl průměr 47,7 km/h. Kategorii horských kol ovládly výběry MMB Třebenice, když obsadily první dvě příčky. Rychlejší byl A celek (Čuchal, Jíra, Kellner, 39,8 km/h). Pro barvy pořádajícího KCR vybojovaly vítězství Dlouhá, Šulcová a Svobodová (36 km/h). V rodinných týmech zvítězili Měštané (31,1 km/h). Odměněny byly nejlepší týmy ve věkových kategoriích i nejvzdálenější účastníci.

Mezinárodní mistrovství Roudnice Masters si nenechalo ujít 176 závodníků, kteří absolvovali různý počet okruhů (dle věku). Mezi nejlepší se tentokrát zástupci z Litoměřicka neprosadili. Ve spurtech byli soupeři nad jejich síly.

Zatímco starosta Vědomic Václav Tyl gratuloval a předával po oba dny ceny nejlepším, jeho protějšek z Roudnice n. L. Vladimír Urban absentoval pro nemoc. „Mrzí mě to. Když se jelo, vždycky jsem byl tady," poznamenal Urban, který je také prezidentem Klubu cyklistů roudnických.

Pořadatele mohlo těšit, že k žádným vážnějším zraněním nedošlo, i když o drobné úrazy nouze nebyla. Shodou okolností byl jedním z postižených i zástupce Litoměřického Deníku, který akci moderoval.

„Stalo se to při časovce. Zatímco některé týmy ještě startovaly, jiné už dojížděly po druhé straně vozovky do cíle. Všechno klapalo jako vždycky, až v jednu chvíli to v cíli jeden ze závodníků asi neubrzdil a vletěl do mě. Byla to docela prda. Asi mám naražená žebra a nohu, docela to bolí, ale to přejde. Jemu se také nic moc nestalo, takže pohoda," bral nehodu s nadhledem jeden z redaktorů LD, který se smíchem dodal: „Stejně jsou to paradoxy. Třeba fotbal hraju 38 let a nemám z něj tolik úrazů jako z cyklistiky, kterou navíc většinou jen moderuju."