Ve výkonném výboru Českého svazu juda je momentálně druhým místopředsedou Mgr. Václav Červín, který současně vedl reprezentaci juniorů a juniorek.

Co má 2. místopředseda na starosti?
Má na starosti všechny složky reprezentace.

Nekontrolujete nyní tak trochu sám sebe?
Na to jsem při volbě upozorňoval, ale nakonec jsem akceptoval požadavek vedení, abych trenérskou práci dovedl do konce letošní sezony.

Ta právě končí, co se tedy změní?
Ano, už se stalo, že trenérský post předám Jaroslavu Švecovi, bývalému reprezentantovi, trenérovi Sportovního centra mládeže Brno, jinak mému dlouholetému kolegovi a rivalovi Jirky Pokorného.

Vy jste ale nejdelší dobu reprezentačního trenéra prožil u dorostu?
Bylo to v době, kdy litoměřický dorost byl dlouhá léta nejlepším v České republice. Post v této kategorii převzal Zbyněk Rubáš, trenér z Plzně, který mě v letošním roce dělal u juniorů asistenta.

Určitě je to příjemné předávat taková postavení lidem, které jste si vlastně vychoval?
Když jsem začínal u reprezentačního dorostu, tak oba byli aktivními závodníky a měl jsem možnost je dobře poznat. Když jsem zmínil Jardu Švece, musím doplnit, že Zbyněk byl v reprezenatci zase konkurentem Davida Lorence.

Druhou příjemnou záležitostí při loučení s trenérským postem bylo, že se jednalo o mimořádně úspěšné období. To se určitě nedá srovnat s fotbalem?
Judo je hlavně individuální sport, i když i v něm hraje důležitou roli kamarádství a smysl pro poctivý boj. Loučení s jednou z kapitol trenérské práce ziskem titulu mistra světa bych přál každému trenérovi.

Lukáš Krpálek získal dva tituly mistra světa mezi juniory, což se každému šampionovi nepodaří. Je to mimořádný talent, který se určitě prosadí i mezi muži.
Už to i ukázal v posledních světových pohárech. Je to dříč, poctivě trénuje a až vyzraje, může se zařadit mezi světovou špičku.

Radost vám dělali i junioři z vašeho oddílu?
Nesmí se zapomínat i na ty ostatní. Je škoda, že média nezmínila Sašu Juračka z Havířova, který byl na ME pátý a sedmý na MS. Mezi dívkami obsadila ještě 9. místo Tereza Patočková, která je prvním rokem juniorka. Ostatní tři zástupci, kteří budou v této kategorii startovat i v příštím roce, vypadli v prvním kole, protože měli velmi silné soupeře. Z našeho oddílu mi radost dělá celý juniorský kolektiv, zvláště pak Jarda Stalmacher, který nedávno získal ve své hmotnosti titul mistra ČR i mezi muži. Zapomíná se také na vyzdvižení práce trenérů v oddílech, kde se daří takové závodníky vychovat a připravit je pro reprezentaci.

Když jsem v úvodu předeslal silné zastoupení Litoměřic ve vrcholném judu, musím dodat, že vedle Václava Červína v něm působí i Mgr. Petr Lacina, který je reprezentačním trenérem mužů a trenérem v USK Praha, ale bydlí v Litoměřicích.