Zákupy – Lovosice 48:37 a 36:49

Sestava a body: Puchar 28, Knotková 14, Broul a Limberk 11, Králová 10, Brandýská 8, Landová a Kuchařová 2, Sendlaiová, Bednaříková, Jaškovová.

Hosté v silně zredukované sestavě nezačali špatně a díky sehranosti dvojice Puchar – Broul, ke kterým se střelecky přidala i Králová, si vypracovali nadějný náskok. Druhá pětka ale hlavně v prvních čtyřech minutách totálně selhala, mezery v obranné činnosti a neschopnost si rozehrát byly hlavní příčinou, že domácí nejen lehce srovnali, ale dostali se i do vedení.

Ve třetí části sice Lovochemie opět výsledek otočila a před poslední částí vedla o pět bodů, ale to bohužel nestačilo. V poslední části se opět ukázalo, že ve druhé pětce Lovosických chybí hráč, který by dokázal vzít zodpovědnost na sebe. Hráčky zbytečně driblovaly, když pak nevěděly, co s míčem, odevzdávaly ho soupeři. Ten dokázal v páté minutě bez problémů srovnat, a jelikož ani šestky hostům vůbec nešly, domácí svého soupeře jasně přehráli a připsali si cenné vítězství.

Ve druhém utkání trenér hostů přehodil Puchara do druhé pětky, což se osvědčilo. Najednou bylo vše jinak. Zákupy sice zápas začaly šesti body v řadě, ale tentokrát Limberk po přihrávkách Broula zakončoval, takže domácí tuto část vyhráli pouze o dva body.

Po druhé části se hosté ujali vedení, když na hřišti kraloval Vojta Puchar. Nejenže proměňoval důležité koše, ale svými přihrávkami také dával příležitost zakončovat svým spoluhráčkám, zejména Knotkové.

První pětka chtěla dokázat, že i bez Puchara to jde a šesti body v řadě zvýšila náskok hostů. Pak sice přišla na Lovochemii slabá chvilka, jenže Králová svůj nájezd zase proměnila, takže před poslední částí měli hosté devítibodový náskok.

Až na špatné proměňování šestek byla poslední část sehrána ze strany hostů velmi dobře. Střelecky se prosazovaly hlavně Králová s Brandýskou. Náskok však narůstal pomalu, neboť v obraně a v doskoku pod vlastním košem měli hosté stále velké mezery, výšková převaha domácích byla znát.
Nakonec si však Lovochemie svůj náskok udržela, takže alespoň v odvetě si vítězné dva body odvážela domů.