Utkání začalo mírnou převahou domácích, kteří několikrát ohrozili branku soupeře. Hráči Loun se do koncovky dostávali sporadicky. Nakonec domácí vyhráli první třetinu 1:0, když z pravého křídla natáhl k několikátému pokusu Perháč. Ve druhé části se Louny dostávaly do koncovky díky zahuštěné obraně velmi málo a když přišla střela z úhlu, byl brankář Beránek na místě. Když v průběhu druhé třetiny navýšili vedení domácích Pardubický a Beneš, vypadalo to na kontrolovanou hru.

Ne nadarmo se ale říká „nechval den před večerem“.  Začalo to soubojem Pšeničky s hráčem Loun podél mantinelu, souboj ocenili rozhodčí dvouminutovým trestem pro Pšeničku. Soupeř výhodu využil a snížil. Vzápětí však odpověděl odvážným průnikem obránce Vodenka. Louny za pár sekund střelou z dálky opět snížily. Do konce druhé části se trefil ještě domácí Voráček a do šaten se šlo za stavu 5:2.

To nejtěžší však domácí ještě čekalo. Louny snížily a Lovosice střelou kapitána Kadlece navýšily. A pak se začaly dít divy. Rozhodčí rázně vstoupili do děje a za posledních 16 minut nasázeli oběma týmům dohromady 32 trestných minut (24:8 pro domácí). Lovosice však hru v oslabení zvládly a dokonce ustály i několik minut ve třech. Inkasovaly jen jednou po trestném nájezdu, který rozhodčí nařídili pravděpodobně omylem a ještě po proměněném nájezdu nechali domácího hráče odsedět dvouminutový trest.    

ASK Lovosice LFP – TJ Lokomotiva Louny 6:4. Branky a asistence domácích: 8. Perháč (Hrdlička), 25. Pardubický, 29. Beneš (Malý), 32. Vodenka (Voráček), 38. Voráček (Hruza), 44. Kadlec (Perháč).

Libor Hejhal