Domácí byli ovšem o poznání těžším protivníkem než minule Ostrava. V prvoligové tabulce jsou totiž na druhém místě.

Zatímco Opavští se museli obejít bez Klečky, hosté zase bez M. Šotnara. Po vyrovnaném úvodu se poprvé dostali do většího vedení domácí, když Dihel zablokoval Štěpánka a M. Ihring zvyšoval na 13:8. Hosté ještě kontrovali, ale poslední čtyři minuty patřily Opavě.

Už na konci první čtvrtiny to na palubovce i na lavičce hostí dost jiskřilo a protože rozhodčí si také vybrali slabší chvilky, ve druhém hracím období se více bojovalo než hrál basketbal.

Ve 13. minutě fauloval Klimeš Hutňana, za udeření míčem o palubovku dostal navíc Ježek technickou chybu. Opava toho využila ke 4 bodům a když vzápětí Strnisko dal ještě trojku, vedla 34:20. Ve zbylém čase si náskok nejen držela, ale i navyšovala.

Po přestávce úroveň hry klesla. Poslední čtvrtina se už jen dohrávala. Potlesk diváků si tak vysloužila hlavně zadovka M. Ihringa, kterou uvolnil Mičunka. Nejlepším hráčem byl Kryštof Vlček, který k 16 bodům (dvojky 8/6, TH 5/4) přidal 4 doskoky a 4 získané fauly (val. 22). Dobrý zápas odehrál Jirka Dihel (16 bodů, 8 doskoků, val. 20). Sedmi asistencemi se blýskl Michal Ihring, 12 doskoky Tomáš Mičunek. V týmu hostů si double-double připsal Martin Klimeš, který měl ale zajímavé šestky 8/0.

Domácí kouč Petr Valeček hodnotil pro klubové stránky zápas s úsměvem. „Z utkání jsme měli trochu obavy, přece jen hrál druhý tým tabulky se čtvrtým. Litoměřicím ale chyběl Michal Šotnar, se kterým jsme počítali.

Začali jsme dobře, hráli jsme rychle, zahráli nám dlouzí hráči. Sice nám nešly trojky, ale myslím, že celkově jsme měli víc energie a soupeře jsme přetlačili. Nakonec si mohli zahrát všichni, takže dobrý zápas."

To druhá strana tak spokojená nebyla. „Utkání se rozhodlo už v prvním poločase, kdy náš tým nedokázal čelit tlaku domácích. Druhý poločas se dohrával už jen z povinnosti," poznamenal asistent Rudolf Šotnar.

Také v dalším kole se Litoměřičtí „projedou." Už 29. listopadu je totiž čeká zápas na palubovce Zlína.

BK Opava B - Slavoj BK Litoměřice 77:54 (25:13, 45:27, 62:43)

Sestavy a body: Dihel 16, Vlček 16, M. Ihring 11, Strnisko 7, Mičunek 6, Hutňan 5, Branda 4, Kvapil 4, Matějka 3, Palát 3, Dihel 2, D. Ihring - Novák 12, Hanzlík 11, Klimeš 10, Ježek 7, Freiesleben 5, Šťastný 4, J. Šotnar 3, Dvořáček 2, Štěpánek.

Střelba 3 b.:22/4:19/4. Střelba 2 b.: 46/26:43/17. TH:18/13:18/8. Doskoky: 45:34. Chyby:20:22. Rozhodčí: Menšík, Rektořík.