Česko–německá posádka Martin Matzke – Andreas Wirth zahájila sezonu výborným výsledkem hned v kvalifikaci, protože se roudnickému Matzkemu podařilo do prvního závodu vybojovat pole position.

„Mám ohromnou radost. Byla to moje první pole position v závodní kariéře cestovních vozů. Bohužel samotný závod se už tak nevyvedl. Komisaři nám přidali do vozu 75 kg závaží, a tak se nám nepodařilo BMW nastavit tak, aby fungovalo dobře po celou dobu,“ řekl Matzke, který jel do předání auta druhému jezdci stále na prvním místě.

Nakonec BMW Alpina B6 GT3 dovezla dvojice Matzke/Wirth na bodovaném sedmém místě.

V neděli startoval Andreas Wirth ze sedmého místa a dařilo se mu udržovat pozici v závodní poli, kde jelo 22 vozů kategorie GT3. Ve zbývající půlhodině se Martin Matzke probojoval až na čtvrté místo.

„Během závodu začalo pršet. Některé týmy sice zůstaly na suchých pneumatikách, některé ale přezuly na mokré. Stejně jako my. Dokud byla dráha mokrá, jelo se výborně, ale ke konci závodu začaly některé úseky osychat a tam získávali právě ti, co nechali vůz na suchých. Každopádně jsem se vstupem do sezony 2010 velice spokojen,” dodal Martin Matzke, který jede tento rok společně s Wirthem v týmu s–Berg Racing.

Další podnik, který na mladého jezdce čeká, je evropské mistrovství cestovních vozů European Championship FIA GT3, které se jede v anglickém Silverstone 1. května.

Karel Majer