Ten také LtD vysvětlil, proč je akce pro závodníky z celého světa důležitá. „Ti nejlepší postupují do takzvaného Chalenge a odtud do série světových finále v roce 2014. Kdo chce tedy v roce 2014 bojovat o titul mistra světa, musí se buď umístit v letošní sérii finále do osmého místa, nebo si účast vybojovat v kvalifikaci. Spousta jezdců to kvalifikací jistí. Stejně i naši čeští závodníci. V letošních finálových závodech startují dva," prozrazuje Čmejla.

MILOSLAV ČMEJLA (vlevo dole) u stupňů vítězů po závodech oblíbené ploché dráhy. „Letošní mistr České republiky a loňský držitel bronzové medaile Josef Franc a Richard Wolf. K nim se přidá  druhý z letošního českého finále Angličan Andrew Apleton, který již má ve svých rukou jeden titul českého mistra a ještě další Čech, nestárnoucí Karel Kadlec. Zajímavostí bude i start syna mnoho násobného mistra světa Němce Gerda Risse," dodává štětský moderátor.

„Zřejmě to bude důvod návštěvy mistra světa v Mariánkách a možnost ho nejen po čase vidět. Jako divák se k nám chystá další Němec, čtyřnásobný mistr světa Robert Barth a možná i legenda Egon Müller.

Všichni tady mnohokrát startovali, odváželi vavříny a rádi se vrací. Závod bude dobře obsazen a kdo miluje adrenalin a rychlé motorky, neměl by v Mariánkách chybět.

To ale není vše, neboť v sobotu se jede ještě jedno mistrovství světa a to FLAT-RACK, americká plochá dráha silných kubatur, Harley Davidson apod. I v tomto závodě budou startovat čeští jezdci Jan Vondrášek a Jakub Janošťák. Na diváky se tradičně těší špičkoví pořadatelé, kteří by si pro všechny přáli sluníčko," uzavírá Miloslav Čmejla.