Po letech se v Lovosicích opět sejdou ti, kteří se nestydí poměřit síly na dráze nebo v sektorech. Je to i díky Jaroslavu Smělému, který je stále aktivní ve vrhačských disciplínách a rád měří sily s veterány v sousedním Německu, kde získal nejednu trofej. V tuto chvíli se ocitl ve funkci ředitele Masters Europe Lovosice 2016, soutěže atletických veteránů, kterou ve dnech 6. a 7. srpna pořádají Spolek přátel veteránské atletiky ve spolupráci s ASK Lovosice a za velké podpory Města Lovosice, Krajského úřadu Ústeckého kraje, Libereckého atletického svazu, Euroregionu Nisa a partnerů z německého HSG Turbine Zittau.

Soutěže se zúčastní zhruba 200 sportovců z Polska, Spolkové republiky Německo, Velké Británie, Slovenska, Rakouska a České republiky. „Akce je určena mužům a ženám ve věku od 35 let, kteří jsou rozděleni do pětiletých věkových kategorií. Mezi nimi figurují medailisté z vrcholných veteránských soutěží, ze světových a evropských šampionátů nebo světových veteránských her). Nejstarším přihlášeným atletem je zatím Richard Rzehak z Německa ročník 1929, několikanásobný mistr světa a Evropy, mezi ženami pak je zatím Käte Scheikowski také z Německa, ročník 1941," prozradil Jaroslav Smělý.

Cílem organizátorů je nabídnout evropským, ale i mimo evropským atletům vrcholnou sportovní soutěž v letech, kdy se nekoná mistrovství kontinentu.

„Akce, kterou hodláme pořádat pravidelně, je svého druhu výjimečnou, jedinou podobnou, i když účastí spíše regionální, se v Evropě uskutečnila v Litvě s názvem Baltic Open Masters Athletics Championship, a to před měsícem. V zájmu zvýšení atraktivity nebudou výsledky přepočítávány příslušnými věkovými koeficienty. Všechny soutěže proběhnou přímo jako finálové, medaile obdrží vždy první tři atleti v každé disciplíně příslušné věkové kategorie, diplomy jsou pak připraveny pro prvních osm účastníků," vysvětlil ředitel klání.