Komise vrcholového basketbalu chlapců České basketbalové federace navrhla výboru federace změny ve fungování systému talentované mládeže MŠMT pro roky 2019 – 2023. Počet basketbalových center mládeže se v České republice snížil z 15 na 13, Slavoj svou pozici uhájil.

„Pro náš klub a především pro výchovu basketbalové mládeže je tato skutečnost velice důležitá. K tomu, aby mohlo toto centrum dobře fungovat je zapotřebí spolupráce s kluby v našem regionu. Hlavním partnerem se pro nás v tuto chvíli stala Sluneta Ústí nad Labem, se kterou se nám za předchozí léta podařilo vybudovat vyrovnaný vztah. V příštím roce připravujeme se Slunetou společný mezinárodní projekt, díky kterému se naše spolupráce ještě více upevní a zintenzivní,“ řekl šéftrenér sportovního centra mládeže v Litoměřicích Jan Šotnar na klubovém webu.

Slavoj také spolupracuje s dalším klubem v okolí, s BK Děčín. Ten podle slov Jana Šotnara skvěle pracuje s nejmenšími basketbalisty. Tímto ale kooperace nekončí. „Nyní nás čekají ještě jednání s ostatními kluby, na základě kterých se rozhodneme, koho přizveme ke spolupráci. Věřím, že se nám v dalších čtyřech letech podaří vychovat nejen talentované hráče pro KNBL, ale zejména pro mládežnické reprezentace České republiky,“ sdělil Šotnar pro internetové stránky klubu.