V hale 6. ZŠ bude od 17.30 hodin sehráno utkání mezi účastníky Mattoni NBL BK Děčín a USK Praha. Oba týmy se domluvily na přípravném utkání před boji v nástavbových skupinách nejvyšší soutěže. Tým z Děčína bude hrát skupinu A1 a bude bojovat o co nejvýhodnější pozici pro play off. Výběr USK Praha skončil po základní části na osmém místě a utkání v nadstavbě sehraje ve skupině A2, kde se hraje o předkolo play off, ale také o to vyhnout se posledním dvěma místům, která znamenají prolínací soutěž s nejlepšími dvěma týmy z I. ligy, kde startují i basketbalisté z Litoměřic.

Družstvo BK Děčín řídí na rozehrávce Lavell Sanders, 37 letý americký hráč, který v nejvyšší soutěži prošel již několika týmy a poslední dobou je stálicí v Děčíně. V rozehře mu napomáhá další hráč z USA 32 letý Patrick Donnell Pope, který loni hrál nejvyšší soutěž v BK Chomutov. V podkošovém prostoru se pohybují Robert Landa, Jakub Houška (podle posledních informacích jde na operaci kolena), Miroslav Soukup, který před několika lety hostoval ve Slavoji a zahrál si poslední play off v Litoměřicích proti Prostějovu. Po odchodu Petr Sedmáka do Interu Bratislava dostává šanci nadějný Jan Jiříček.

„Na perimetru se většinou představuje Admir Alič, který má za ženu sestru našeho úspěšného trenéra mládeže Martina Markvarta, který se svým týmem U19 vede tabulku dorostenecké ligy. V celku Děčína si vede velice dobře i střelec Luboš Stria a šanci dostávají i mladíci Bažant a Bejček. Trenérem BK Děčín je současný trenér reprezentace, která se v září zúčastní ME ve Slovinsku Pavel Budinský," prozrazuje o jednom ze soupeřů manažer Slavoje Rudolf Šotnar.

Družstvo USK Praha je složeno převážně z mladíků, kteří prošli školou mládežnického programu Future stars a je vedeno americkým trenérem Kenethem Scalabronim. Největší hvězdou týmu je konžský hráč Boris Meno, který patří mezi nejlepší střelce a doskakovače v Mattoni NBL. Rozehrávku USK řídí dvojice mladíků v čele s litoměřickým odchovancem a hráčem Slavoje Michalem Šotnarem. Ten se střídá s o dva roky mladším Lukáš Feštrem, syn Dominika Feštra, který také za Litoměřice hrál a po skončení aktivní kariéry trénoval Ústí a Loko Plzeň.Tým USK Praha dále spoléhá na excelentního střelce za tři body 212 cm vysokého Stanislava Votroubka. Pro fanoušky je škoda, že po pěti zápasech, ze kterých byly čtyři vítězné, odešel z USK do německé nejvyšší soutěže vítěz Euroligy Luboš Bartoň.

„Vstupenky se budou prodávat v den utkání, pokladna a občerstvení bude otevřeno od 16 hodin," dodává Šotnar.