Tradiční Sluneta Cup je pohodový turnaj určený borcům narozeným v roce 2000. Ale litoměřičtí „dvoulitři“ si užívali Národní finále ročníku 1999, takže museli být nahrazeni. Dodávka z přípravky byla bohatá a pro některé hráče to byly první zápasy v životě. Soupeři se jim odměnili štědře. Slavoj však jel pro zkušenosti, kterých se mu dostalo měrou přebohatou.

Odehrát turnaj v 10 hráčích není nic jednoduchého. Nelze střídat, a tak si ten svůj kalich musí každý hráč vypít až do dna. Ale borci to nezabalili. Ne vždy se jim chtělo vracet do obrany, ale snad pochopili, že se přijeli učit. A v průběhu turnaje se lepšili, někteří méně, někteří rychle, ale za výdrž zaslouží pochvalu všichni. Rodiče za podporu jak dopravní, tak v hledišti. Zvláštní ocenění zaslouží Ondra Kočvara, který (až na debaty s rodiči v hledišti) utáhl roli kapitána a neúnavný Ondra Chlupsa za největší zlepšení. Velký rozruch způsobil svým vystoupením čtyřletý Filip Kočvara prvními odehranými zápasovými minutami.

Výsledky: BK Ústí – Slavoj Litoměřice 73:8, Loko Plzeň – Litoměřice 106:5, Litoměřice – Titans Dresden 20:63, Litoměřice – BK Beroun 10:56.