Adam Lacko odjížděl z maďarského Hungaroringu se smíšenými pocity. Obhájce titulu sice ve druhém podniku mistrovství Evropy tahačů urval premiérové vítězství, přesto doufal v lepší víkend.

„Nakonec můžeme být spokojení, ale čekali jsme, že to bodově dopadne trochu lépe,“ ušklíbla se jednička roudnické Buggyry. Lacko se stejně jako v Misanu potýkal s následky kolizí. „Druhý víkend a znova bez gumy. Doufám, že už to skončí.“

Úřadující šampion se díky prvnímu a třetímu místu ze čtyř jízd posunul v průběžném pořadí do elitní čtyřky. Rodák z Čeladné má na čtvrté příčce 58 bodů, na Němku Halmovou a Maďara Kisse ztrácí shodně šest bodů. Pořadí kraluje s 95 body Hahn z Německa.

Oly Janes z Buggyry.Zelenáč v šampionátu Oly Janes za volantem Buggyry zatím trpí. Ani osmý závod sezony nepřinesl rodákovi z anglického Bristolu radost z premiérových bodů.

„Bohužel výsledky nejsou podle mých představ, ale věřím, že pokud budu pokračovat v tvrdé práci, výsledek se dostaví,“ nezoufal.

Víkend v Maďarsku si potrpěl. „Hungaroring nebude patřit mezi mé oblíbené okruhy. Mám pocit, že jsem v začarovaném kruhu. Chci něco zlepšit, a ono je to spíš horší. Asi bych nad tím neměl tak přemýšlet,“ dumal. „Musím to hodit za hlavu a připravit se na Nürburgring. Ten alespoň trochu znám.“