„Přišlo nám jako skvělý nápad přichystat zábavné odpoledne pro veřejnost a především pro místní, kteří nás sledují jen při testech či závodech. Tohle byla šance, aby nás i naši techniku poznali zblízka a za uvolněné atmosféry," vysvětlila důvod uspořádání akce manažerka týmu MKR Technology Klára Kress.

Odpoledne začalo fotbalovým výkopem. Exhibiční zápas s sebou přinesl rozličné, nicméně atraktivní momenty – chvíli výkony vypadaly shodně jako z bojů finálového zápasu Ligy mistrů, jindy „mač" připomínal spíše scény z komediálního filmu. Gólovou akci otevřeli domácí, kteří překonali bránu hlídajícího šéfa stáje MKR Maria Kresse.

Jen o několik momentů později tým MKR Technology prohrával 0:2, ale sestava světově uznávaných techniků a mechaniků, která staví dakarské závodní speciály, dokázala snížit a následně vyrovnat. Až v závěru druhé půle poslala střela židovických fotbalistů domácí znovu do vedení. Na končený stav 5:5 se povedlo srovnat v nastavených dvou dramatických minutách.

close NA UTKÁNÍ se Židovicemi se tým MKR Technology oblékl do nových dresů. zoom_in

„Do šatny jsme nešli se svěšenou hlavou jen díky závěrečné přesilovce, benevolenci domácích profíků a neutuchající snaze rozhodčího," smál se mechanik Milan Kruncl, též autor jedné z branek týmu MKR Technology.

Součástí exhibičního fotbalového utkání byly veřejné vepřové hody a podvečerní zábava. Pro děti byl nachystán skákací hrad a představeny byly také dakarské kamiony a zázemí, které tým využívá při nejtěžší rallye světa.

„Byla to legrace a zásadní je, že se opravdu všichni velmi dobře bavili. Vždyť zábava skončila až ve velmi pozdních hodinách," dodala spokojeně Klára Kress.

Patrik Pátek