„Zápasit na galavečeru v Praze je samozřejmě parádní,“ řekl Trnka, který nastupuje pod Jiřím „Řezníkem“ Bursou za klub Bursa Gym Mlékojedy. V posledním předzápase před hlavní částí večera se ve váze do 91 kg utkal s ukrajinským boxerem Sergejem Lemenem, svěřencem několikanásobného mistra ČR Dana Táborského z Real Fight Clubu.

Zápas byl vypsán na tři kola. Trnka vykročil do prvního kola dobře a přes výškovou převahu soupeře boxoval agresivněji. Připsal si několik dobrých zadních úderů a obratným pohybem unikal z dosahu Lemenových pěstí.

Druhé kolo nabídlo dynamičtější podívanou. Oba borci se vrhli do útoku a připsali si řadu zdařilých ran. Ukrajinec začal využívat své výškové převahy a snažil se boxovat na distanc, Trnka reagoval zkracováním vzdálenosti a prudkými ranami do těla. Závěr opepřila přestřelka u provazů.

Třetí kolo začal Lemen prudkým náporem, ale Trnka se nenechal zahnat do úzkých, dobře kontroval a bodoval z výpadů. Zejména jeho jab dělal soupeři problémy. Lemenovi začaly docházet síly a Trnka působil jako techničtější boxer, což korunoval závěrečným tlakem. Rozhodčí neměli těžkou práci a na body vyhrál Trnka. „Soupeř byl držák,“ uznal ale kvality soka talentovaný borec. „Uvědomil jsem si, co všechno musím zlepšit,“ dodal.

Předávání cen se zúčastnila i litoměřická kickboxerka a mistryně světa organizace ISKA Michaela Fialová. „Box je tvrdý sport, sama to dobře znám. Každý, kdo vstoupí do ringu, si zaslouží úctu,“ pochválila oba bojovníky Fialová.