„Myslím, že se závod vydařil a všichni účastníci si ho náležitě užili. Já musím vyseknout poklonu všem pořadatelům, kteří odvedli výbornou práci. Dále nás velmi těší rekordní účast v závodě jednotlivců. Nikdy jsme jich na startu neměli víc než sto,“ řekl po závodě hlavní pořadatel David Šálek.

Na start se postavilo celkem 140 závodníků, 101 jednotlivců a 13 tříčlenných štafet. Na distancích 450 metrů plavání, 22,75 km kolo a 5,8 km běh se v teplém počasí urputně bojovalo.

Triatlon v Hostěnicích u BrozanZdroj: Milan RichtrPlavecká část proběhla nad jezem v řece Ohři a nejlépe si s touto disciplínou poradil teprve čtrnáctiletý Tomáš Knejzlík (Tri club Česká Lípa). Druhý z vody vylézal Štěpán Šetek (STS Chvojkovice Brod) a třetí Stanislav Holub (Koloshop team).

V cyklistické části je nejlépe prezentoval Petr Cmunt (Bitters Superior Cyklolive team), který se přehnal přes všechny soupeře a do běhu si nesl více než třicetivteřinový náskok před celkovým vítězem z let 2016-2018 Rudolfem Coganem (AEROTEC). Cmunt potvrdil, že je excelentním běžcem a svůj náskok neustále navyšoval. V cíli se tak objevil před druhým Holubem s náskokem 1 minuty a deseti vteřin. Pro bronz si doběhl již zmiňovaný Cogan.

HC Stadion Litoměřice - HC Slovan Ústí nad Labem 1:3
Stadion znovu hraje doma, v derby hostí Ústí

Mezi ženami se nejlépe vedlo Štěpánce Bisové (Tri club Česká Lípa), kterou v cíli následovaly týmové kolegyně z BTT Libochovice druhá Barbora Králová a třetí Eliška Krobová.

V rámcovém závodu štafet si pro prvenství doběhl tým Boost-team ve složení Lukáš Balák, Jakub Špaček a Přemysl Preiss před domácími Brozany (Pavel Tlustý, Vratislav Florián a Jakub Quaiser) a CoreTeamem (Václav Kirchner, Martin Kroufek a Vojtěch Cermánek).

Jan Řebíček