V domácím infarktovém zápase totiž svůj první mečbol na prvenství v západní skupině II. ligy nevyužili, když nedokázali ani podruhé v sezoně porazil litoměřický Gardenline.

Olympik Mělník - Gardenline Litoměřice 2:2 (1:1). Branky: 6. Hrdý, 24. Weiner - 15. a 25. Pešír. ŽK: 1:3. Diváci: 170.

„Škoda, že se to nepodařilo před tak skvělou návštěvou. Ale nemůže to být jednoduché, necháme si to na Kadaň," zlehčoval po utkání „zkažené oslavy" manažer Olympiku Pavel Šuba. „Dnes jsme měli trochu smůlu, že Gardenline usiluje o záchranu a hrál nad očekávání dobře. Mají velice silný tým, jsou na tom dobře pohybově a ve svém středu mají silné individuality."

Koho měl na mysli, bylo zjevné. Především hostující kapitán a brankář se postavili proti tomu, aby Mělničtí odpálili oslavy před slušně zaplněnou tribunou sportovní haly. První se v utkání vytasil s gólovou odpovědí pokaždé, když se domácí dostali do vedení, druhý pak nerozhodný výsledek uchránil fantastickými zákroky.

O záchranu bojující hosté byli domácím hrajícím bez Gabča (stop za ŽK) a Lelka (zraněný) a působícím hlavně ve druhé části trochu nervózním dojmem zcela rovnocenným soupeřem. A zrovna tak tutové šance tahal konečky prstů z brány několikrát jen na tyče také domácí brankář Machulka.

„Nemohu říct, že jsme byli lepší, byl to vyrovnaný zápas, který skončil spravedlivou remízou. Hlavně v koncovce se projevilo, že nám chyběli Gabčo s Lelkem, dva nejlepší v kanadském bodování," přiznal Pavel Šuba.

Jeho tým přitom začal nadějně, už v šesté minutě vedl Hrdého gólem (pro Olympik stým v sezoně) a byl nadále aktivní. Jenže po třinácti minutách se během krátké chvíle dostali do několika slibných střeleckých pozic také hosté a po třetí z nich už bylo srovnáno na 1:1.

Druhá domácí šance na tři body přišla po chytré střele Weinera, ovšem ještě než byl jeho gól ohlášen, tak hosté po mělnické chybě bleskově srovnali. Výsledek 2:2 vzhledem k počtu šancí a střel překvapivě vydržel až do konce.

„Na hřišti nás bylo deset," odmítal hostující kapitán Tomáš Pešír, autor obou gólů, roli toho, kdo soupeře sám připravil o postupovou jistotu. „Kvůli absencím Tichého a Stejskala jsme měli celou druhou čtyřku poskládanou z obránců. Myslím, že kluci to zvládli dobře. Pro lidi to byl dobrý a na tuto ligu nadprůměrný zápas, včetně infarktového závěru na obě strany, tak by to mělo být. I když s body není spokojenost u nás, ani u domácích. Čtyři body s prvním týmem nás samozřejmě těší, na druhou stranu jsme odevzdali pět bodů Kadani. To nás trápí nejvíc. Kdybychom je měli, už bychom byli v klidu. Takhle je to bohužel jinak."