Naposledy přišli Lovosičtí o výhru v domácím utkání s Duklou. Ještě v poslední minutě vedli 22:21 a byli v útoku, zkušený Berka však chyboval a Pražané v závěrečných vteřinách vyrovnali. „Je to ztráta, ale utkání bylo hodně vyrovnané a remíza je asi zasloužená," uznal zklamaný kouč Vojtěch Srba.

Ztratit takovým způsobem vyhraný zápas, to se často nevidí…

Máme natolik zkušené mužstvo a hráče, že tohle se stát nemělo. Pocity jsou hodně smíšené, ale takový je život a rozhodně z toho nemíníme dělat nějaké závěry. Nic příjemného to ale určitě není. Měli jsme šanci uspět, ale bohužel jsme to nezvládli.

Zdolat Duklu a mít ještě o bod víc, pohled na tabulku by byl během repre pauzy veselejší, co?

To stoprocentně, ale takhle to je… Bylo to extrémně těžké utkání, které rozhodovaly detaily. My bychom měli takovéhle situace zvládat, o to víc je to bolestnější. Hráči byli hodně zklamaní a nejvíc to bylo líto Milanu Berkovi.

Po volném víkendu přivítáte příští pátek vedoucí Brno a pak jedete v neděli do Frýdku…

Čeká nás druhá polovina podzimní části, kterou začínáme s lídrem tabulky. Doma chceme naplno bodovat, protože ten, kdo bude doma ztrácet body, tak ohrožuje svoji účast v elitní šestce. Výsledky jsou letos hodně těsné a bude to extrémně náročné. Jsem rád, že jsme uhráli tři důležité body venku v Zubří a Jičíně, které by nám měly dávat větší jistotu. Něco jsme si už uhráli a doma ztrácet nesmíme.

Brno letos ještě neprohrálo…

Porazit Brno, to je pro nás velká výzva. Na lídra ztrácíme čtyři body a chceme z té ztráty něco umazat.