„Minulý týden jsme tady závodili s pětitunovým tahačem a teď tu jezdíme s Mercedesem AMG GT3. Nesmírně si to užívám, je to snad 12 let, co jsem naposledy seděl ve voze GT3, ale podle výsledků to vypadá, že jsem to úplně nezapomněl. Jak ze sprintu, tak z endurance je z toho druhé místo, takže pro mě určitě super zážitek, další dva poháry do GT kolekce a skvělá týmová práce s Aliyyah v endurance závodě,“ radoval se z úspěšného víkendu Lacko.

„V sobotu to to pro mě byl vůbec první závod s GT3 a hned endurance, kde jsem za volant usedala po Adamovi. Z výsledku jsem nesmírně nadšená, je to skvělá zkušenost a jsem ráda, že se mi dařilo držet tempo s ostatními v naší kategorii a druhou příčku udržet,“ komentovala šestnáctiletá Aliyyah s nadšením svojí závodní premiéru se šesti set koňovým Mercedesem AMG GT3.

Aliyyah nastoupila i do nedělního sprintu. „Závod na mokru jsem si opravdu užila, minulý týden nám tady taky pršelo při závodech tahačů a musím říct, že s GTčkem je to o poznání jednodušší. Podařilo se mi vybojovat stříbro, takže mám velkou radost a nemůžu se dočkat, až budu mít další možnost s tímhle autem závodit,“ dodala.

Její sestra Yasmeen na Hungaroringu bojovala s vozem Renault Clio Cup RS o titul šampiona endurance v kategorii do dvoulitrů. „Trať je tady dost těžká, obzvlášť na mokru to opravdu hodně klouže a popravdě nejsem se svojí jízdou v endurance zas až tak spokojená, ale podstatné je, že se nám s Tomášem (Engem) podařilo v závodě vybojovat druhé místo a tím pádem i titul v naší kategorii. Musím říct, že je to opravdu úžasné, získat ve své první sezoně titul,“ jásala nadšením šestnáctiletá Yasmeen. K sobotnímu zisku titulu nakonec Yasmeen přidala ještě dvě výhry s Cliem v nedělních sprintech. „Teď už můžu být se svým výkonem opravdu spokojená,“ podotkla Yasmeen se smíchem.

Po trati se proháněl i jediný Čech ve formuli 1 Tomáš Enge. „Byla to opravdu zábava, to Clio je neskutečná hračka, kdykoliv bych si tohle znovu zopakoval,“ smál se. „Letošní sezona byla velmi krátká a velmi nestandardní, ale myslím, že se nám z ní podařilo vytěžit maximum, s GTčkem máme ze závodů a testování najeto několik tisíc kilometrů a několik pódiových umístění, všichni naši jezdci v rámci Buggyra Academy se nesmírně zlepšili, Yasmeen končí svojí první sezonu na prvním místě, takže bych letošek hodnotil velmi úspěšně a doufám, že příští rok už bude více ve standardním režimu,“ shrnul Enge.