Po dobu devíti měsíců se budou florbalisté potkávat v hale GJJ Litoměřice ve dvou výkonnostních skupinách Elite a Progress, ze kterých na konci dubna vyjde osmičlenná skupina účastníků závěrečného play off.

V minulé sezoně celé soutěži dominoval tým Veteráns Litoměřice, který ve finále zdolal Vipers Litoměřice, a tak vystřídal na pomyslném mistrovském trůnu několikanásobného vítěze tým Červených vočí.

Hlavním organizátorem tohoto dlouholetého projektu je spolek LFP (Litoměřická florbalová parta), který pod vedením předsedy Vladimíra Ciknera organizuje pravidelně  sportovní akce nejen pro juniory, ale i seniory z Litoměřic.

V posledních letech se spolek LFP zaměřil také na žáky škol, které láká od domácích počítačů k pravidelnému pohybu. V tělocvičnách se pak snaží mládež zaujmout nenáročným sportem jako je florbal, což se i díky vzájemné spolupráci s litoměřickými školami a městem poměrně  daří.

Jeden z mála problémů, který projekty brzdí, je nedostatek odpovídajících sportovních prostorů pro tyto aktivity. Vedení LFP si už při „startu" dalo za zásadní cíl hledat způsoby, jak přesvědčit nejen své členy, aby svůj volný čas trávili pokud možno aktivním odpočinkem, a tak přispěli k myšlence zdravého životního stylu.

Následující program soutěže: 28. 9. od 16.40: Veterans  – Červený voči, FbC Vipers  – FbC Falcons Ltm (17.50), Papaya team  – FbC Hornets (19),  No Name  – FbK Giboni (20.10).  5. 10. od 16.40: Gardenline Ltm  – FbK Bizoni, ELMO Flyers  – Woodoo team (17.50), FBC Panthers V  –    Maxxwin V (19), Enteria Nippers – FbC Tornádo (20.10).