„Prošel soutěží jak nůž máslem, byl suverénní. Vítězství bylo naprosto zasloužené, jen potvrdil formu,“ chválil svěřence předseda Sport Judo a trenér Václav Červín.

Petra Hájková (78 kg) se svého titulu z juniorské kategorie dočkala až na posledním mistrovství. V dalším roce už totiž vstoupí do kategorie žen. Z medaile tak měla velkou radost. „Bylo to pro mě náročné především fyzicky. Vzhledem k tomu, že jsem v maturitním ročníku, tak tomu tréninku teď moc nedám,“ přiznala Hájková.

Ta měla největší obavy hned ze svého prvního utkání. „Tam jsem narazila na Helenu Szakalovou, která mě vloni na mistrovství porazila. Teď se to naštěstí podařilo. Ta medaile je pro mě hodně cenná,“ dodala litoměřická judistka. „Pro Petru bylo paradoxně nejtěžší opravdu už to první kolo, kdy se hodně nadřela. Šla snad desetiminutové prodloužení, tam se jí podařilo soupeřku hodit. Naopak třeba finále pak bylo odbyté už za pár vteřin,“ popsal boj o zlato Červín.

Příjemným překvapením byly dva bronzy, které získali ve stejné váze do 55 kg věkem ještě dorostenci Václav Nováček a Michal Doležal. „Kluci se dostali až do semifinále, kde to chvílemi vypadalo, že by mohli jít proti sobě i o zlato, ale nakonec podlehli. Ale zápasy o bronz už zvládli bravurně. Tím, že jsou ještě dorostenci, Vašek dokonce prvním rokem, potvrdili, jakým jsou příslibem. Oba teď čeká Světový pohár v Teplicích, kde bude v té ohromné konkurenci každé české vítězství hodně cenné.“

Sympatický výkon předvedl v Hranicích i Adam König ve váze do 73 kg, který po dlouhém zranění obsadil deváté místo.

Vystoupení na šampionátu tak mohl předseda SJ Litoměřice Václav Červín hodnotit jako vydařené. „Pár roků jsme titul v juniorech nezískali, teď máme hned dva a ještě dvě bronzové. S tím jsme samozřejmě spokojeni.“ 

Výsledky: 1. Jan Svoboda (kategorie do 66 kg), Petra Hájková (do 78 kg), 3. Michal Doležal, Václav Nováček (oba 55 kg).