Už potřinácté v řadě opět ožije štětské nábřeží skateboardingem. Druhou červencovou sobotu se do skateparku u řeky Labe sjedou jezdci z celé republiky, nejen aby změřili svoje síly, ale hlavně proto, aby si celou událost společně užili. Samozřejmostí je početná fanouškovská základna, která jezdce hecuje do lepších výkonů.

Přesně pro tuto kombinaci je Refresh Contest mezi „skejťáky“ oblíbený. Na jedné straně závodní část rozdělena do věkových kategorií od těch nejmenších až po ty nejstarší a na straně druhé, příjemná celodenní párty s přáteli, dobrou hudbou a jídlem, navíc v krásném prostředí parku v těsné blízkosti řeky.

Celý den vyvrcholí večerními koncerty, kde si na své přijdou jak fanoušci hip-hopu, tak i tvrdých kytar. Po celodenní produkci DJe přijde na řadu hlavní stage, na které se představí raper Santo Woreal z Turnova, Crippled Fingers z Prahy a celý den uzavře vystoupení pražských punk-hardcorových Jet8.

Tuto akci pořádá Skateboardový oddíl SK Štětí ve spolupráci s městem Štětí a dalšími partnery, bez kterých by nikdy nebylo možné tyto události pořádat.

Marek Fric