Německý úspěch
Při mládežnickém turnaji Radebeuler Fechtcup v Drážďanech zastupoval TJ Slavoj Litoměřice Jan Stehlík. A hned první zápas vyhraný za 29 vteřin naznačoval dobrou připravenost českého šermíře. Jedna prohra v první skupině a jedna v druhé znamenaly průběžné páté místo v patnáctičlenném poli.

Respekt si Stehlík získal celkem čtyřmi vítězstvími s nulou a s nulou vyhrál dokonce i první eliminaci. Ani německý obr Eric Hein, který jako jediný ze závodníků dokázal šermovat rovnocenný zápas s pozdějším vítězem Ericem Morgensternem, nedokázal pochopit, jak mohl s malým Čechem prohrát 0:5.

Klíčový zápas o čtyřku vybojoval litoměřický kordista s Arturem Fischerem, levorukým dlouhánem, který nad ním v základní skupině přesvědčivě zvítězil 5:1. Stehlík do eliminace přišel s novou taktikou. Neustálé zaměstnávání soupeře aktivním pojetí šermu slavilo úspěchy a litoměřický borec přesvědčivě zvítězil. Pro postup do dvojky by musel porazit Morgensterna.

„Představte si Poláka Lubienieckiho, lepšího, aktivnějšího a tisíckrát rychlejšího. Věděl jsem jak na něj, ale to se prostě nedalo stihnout," poznamenal Stehlík. Ale i místo „na bedně" je skvělou reprezentací litoměřického oddílu.

Hutár sedmý
Ostatní šermíři Slavoje Litoměřice bojovali v kategorii kadetů a juniorů v Karlových Varech. V kadetech se povedlo dostat mezi posledních šestnáct závodníků pouze Petrovi Dotlačilovi.

Nejtěsnějším rozdílem vypadl se svým odvěkým rivalem Jakubem Jurkou také Ondřej Strnad, který promarnil dobře zahájené utkání. Strnad vedl 13:9 a nakonec také díky sporným posouzením situace od rozhodčího prohrál 14:15 a obsadil konečné devatenácté místo. Ústecký Marek Zrzavecký zastavil další postup Vojtovi Salačovi, který skončil na sedmnáctém místě.

V neděli se v kategorii juniorů úspěšně zúčastnil šermířských klání Daniel Hutár. V prvním kole základních skupin zůstal zcela neporažen. V eliminacích si postupně poradil se dvěma Slováky, ale nakonec byl vyřazen domácím šermířem Ondřejem Novotným a obsadil skvělé sedmé místo.

„Všechny víkendové zápasy bereme jako dobrý trénink na finále mistrovství republiky, které se v žákovské kategorii koná prvního a druhého června. Příprava vrcholí, a tak turnaj se staršími soupeři je vítanou prověrkou," dodal trenér Jiří Suchý.

Karel Majer