Prostor dostanou i děti a nejmenší kolečkáři. „Kdo nestihl on – line registraci, nemusí zoufat. Stále se každý ještě může přihlásit na místě v kanceláři závodu v sobotu ráno," zve k účasti Lukáš Harvánek, ředitel závodu MTB Tour České středohoří.

V rámci premiérového ročníku pořadatelé ze Spolku litoměřických cyklistů připravili tři trasy. Hlavní a tedy nejdelší trať MTB maratonu měří 76,8 km, jeho kratší verze pak 45,8 km. Pro děti, celé rodiny či fitness jezdce je nachystán osmikilometrový Mini MTB maraton po Labské cyklostezce.

„Ti zkušenější, kteří si zvolí jednu z maratonských tras, se mohou těšit na atraktivní průjezdy kolem Radobýlu, Plešivce, Varhoště, Sedla, Dlouhého vrchu, Kočky nebo je na závěr čeká sjezd singl tracku Pokratický potok. Věřím, že trať v Českém středohoří je hodně atraktivní," říká po vyjmenování zajímavých bodů na trase Michal Volf, jeden z hlavních pořadatelů závodu.

Maraton odstartuje na Mírovém náměstí v 9 hodin, kdy se na trať vydají jezdci hlavního závodu, na které čeká přes dva tisíce výškových metrů. O pět minut později je naplánovaný start kratší distance a v půl desáté vyjede peloton Mini MTB Maratonu. Ti, kteří se nestihli dopředu registrovat, se stále mohou přihlásit v kanceláři závodu na Mírovém náměstí v Litoměřicích.

Přihlášky jsou přijímány od 6:30 do 8:15 pro maratonské trasy. Pro Mini MTB Tour je doba prodloužena až do 9 hodin.
Zajímavé jsou ceny pro celkové vítěze, když nejrychlejší jezdec na dlouhé trati získá finanční odměnu ve výši tří tisíc korun. V součtu mají pořadatelé připraveny věcné ceny v hodnotě třiceti tisíc korun a jako prize money se rozdělí deset tisíc korun.

„Na náměstí si navíc každý bude moci otestovat elektrokola. Pro děti bude připraven skákací hrad nebo vystoupení taneční skupiny Funky Dangers," zve Michal Volf.

Patrik Pátek