Byl jste vyhlášen talentem sezóny 2019/2020 mezi muži. Jaké jsou vaše pocity?
Jsem velice rád, udělalo mi to ohromnou radost a upřímně jsem to nečekal. Být součástí galavečera společně s velkými jmény české házené a ještě vyhrát takové ocenění je pro mě velká čest. Beru to i jako motivaci do budoucna a budu makat dál jak nejvíc to půjde. Budu se snažit, jak uvádí název ceny, naplnit svůj talent.

Jak vysoko, v porovnání s vašimi ostatními úspěchy, tento počin řadíte?
Házená je týmový sport, takže týmové úspěchy mají pro mě vždy větší cenu než ty individuální. Ale i těch si moc vážím. Beru je i jako zpětnou vazbu za svoji práci a dřinu. Cenu talenta roku určitě stavím mezi mé dosavadní největší individuální úspěchy, ale doufám, že příští rok bude v Lovosicích, po dvou neúspěšných sezónách, opět i ten týmový.

Co patří mezi vaše největší házenkářské přednosti, díky nimž jste tuto kategorii vyhrál?
Nerad bych se tady sám nějak hodnotil, takže bych spíš tuto otázku směřoval na nějakého trenéra… Ale řekl bych, že jsem hlavně silný v útoku, než že bych vedl tým v obraně (úsměv).

Jaká byla z vašeho pohledu nedohraná sezóna 2019/2020?
Do mého zranění v prosinci to byla asi jedna z nejúspěšnějších sezón, co se týče individuálních úspěchů. Bohužel zranění přišlo v nejméně vhodnou dobu, kdy jsem dostal první pozvánku do seniorské reprezentace, kam jsem potom bohužel neodcestoval. Na druhou stranu přišlo i v dobrou dobu, protože jsem díky koronaviru a posléze předčasně ukončené sezóně nepřišel a moc zápasů a reprezentačních srazů. Po týmové stránce pro nás sezóna nebyla úplně optimální, ale věřím, že letošní ročník už bude určitě úspěšnější, než ty předchozí.

Na facebookovém profilu Lovců jste poděkoval i fanouškům. Baví vás sociální sítě?
Asi jako každý mladý člověk, ani já nejsem výjimkou. Času na nich trávím spoustu (úsměv).

Máte raději Facebook nebo instagram a proč?
Instagram. Ale jsou tam spíše mladší lidé. Je dobře že lovosická házená je i na Facebooku, kde zaujme i spoustu dalších fanoušků, kteří používají tuto síť.

Vraťme se na začátek vaší kariéry, jak vzpomínáte na své házenkářské začátky?
Na své házenkářské začátky vzpomínám velice rád. Házenou jsem začal hrát v Lounech, kde jsme měli velice dobrou partu kluků, s nimiž jsem hrál společně až do staršího dorostu. Z původní party už teď hraji jen s Karlem Holubcem a Petrem Jahnem, kteří se mnou jezdí společně do Lovosic. Jsou to moji dobří kamarádi. Myslím si, že za házenkářské začátky lze považovat i období, které teď prožívám, protože jsem pořád teprve na začátku své kariéry. Tedy doufám (úsměv).

Důležitou roli sehrála vaše maminka…
Ano, mamka byla ta, která prosadila, že jako malého mě dají na házenou, protože ji hrál i můj táta. Ten mi chtěl naopak nechat volnou ruku a nechat výběr na mně. Musím ale říct, že jsem moc rád, že mamka zasáhla do výběru mého sportu.

Proč vás nelákal post brankáře, na kterém hrál váš otec?
Ze začátku mě to trošku lákalo, a měl jsem i chvíle, kdy jsem chtěl chytat. Táta mě od toho chytání ale i trošku zrazoval, protože viděl, jak se mi daří v poli. Mě samotného asi i více bavilo střílet góly.

Jak jste se dostal do pozici spojky?
Už od malá jsem hrál i na postu spojky. Když jsem byl ve své kategorii, hrál jsem spojku, ve starších výběrech mě dali na křídlo. S postupem času jsem přešel na post spojky, který mě i více baví. Nicméně řekl bych, že jsem takový univerzál, takže i teď bych dokázal odehrát zahrát i křídlo (úsměv).

Začínal jste v Lounech. Jaký vztah máte k tomuto městu?
Trávím zde skoro všechen svůj čas, jelikož tady bydlím a studuji, takže Louny jsou pro mě pořád větším domovem než Lovosice. Ale i ty mám moc rád.

Jak se zrodilo vaše angažmá v Lovosicích?
Já jsem do Lovosic přišel už v roce 2016, kdy jsem měl společně ještě s dalšími hráči z Loun hostování do 1. dorostenecké ligy. Postupně se hostování změnilo v přestup a tréninky s A-týmem, se kterým jsem začal trénovat ještě věkově jako dorostenec. Za to jsem velice rád, protože teď už budu začínat třetí sezónu v A-týmu, i když bych jinak byl oficiálně v kategorii mužů až letos.

Jak se připravujete na příští sezónu?
Nejdříve jsem se připravoval individuálně. Minulý týden jsme s týmem dokončili třítýdenní silovou přípravu, kdy jsme každý den byli v posilovně. Teď máme “volno“ do 15. července, kdy začínáme letní přípravu na nadcházející ročník. Do té doby se budu individuálně udržovat v kondici, aby pro mě letní příprava nebyla peklem (úsměv).