„Rádi bychom samozřejmě ten třetí a poslední krok udělali hned v úvodním domácím zápase, a tím splnili předsezónní cíl – postup do semifinále," svěřil se sportovní manažer obhájců bronzu Vojtěch Srba.

Tradiční rivalové svedli dvě vyrovnané a napínavé bitvy. První výhru 24:22 urvali hosté až v posledních minutách a následující duel byl ještě dramatičtější. Druhý zářez si Severočeši připsali až díky úspěšně zvládnutým sedmimetrovým hodům.

„Celý zápas se oba celky točily ve vedení. My jsme měli dobrý vstup do prvního poločasu a získali jsme náskok tří branek. V druhé půlce nám soupeř odskočil o čtyři góly," ohlížel se za druhým utkáním trenér Lovců Vladimír Šuma.

Hrdinou úchvatné podívané byl lovosický gólman Adamík, který svými zákroky udržel remízu. „Brankář Adamík nás v závěrečné fázi podržel, když soupeř neproměnil několik šancí. I při sedmimetrových hodech si Adamík vedl dobře. U nás vládne spokojenost," chválil a radoval se trenér Šuma.

V rozstřelu se za Lovce prosadili Motl, Sýkora a Hes, za domácí jen Fulnek. „Asi rozhodla lepší psychika soupeře, který už jednu výhru měl, a to jim pomohlo," soudil Daniel Čurda, sportovní ředitel Dukly Praha. „Myslím si, že my jsme byli malinko lepší, ale bohužel jsme nedokázali proměnit extrémní množství stoprocentních příležitostí," litoval bývalý reprezentant.

Naopak v týmu soupeře propuklo velké nadšení. Že si Lovci odvezou rovnou dvě výhry, to nečekali. „Cílem bylo určitě jednou zvítězit, za dvě výhry jsme nesmírně šťastní," ulevilo se Srbovi. „Jeden den si to můžeme užívat, regenerovat, ale pak se musíme zpátky zkoncentrovat a stát pevně nohama na zemi," krotí nadšení Srba, který ale věří, že Lovosice přetaví domácí výhodu v postup. První příležitost budou mít v sobotu od 9.55. Druhou o den později.