První den se v Teplicích představili starší a mladší žáci. Zlato si odvezl Lukáš Rúža ve váze do 34 kg, kterému se podařilo porazit největší rivaly letošní sezóny.

"Smolný bronz získal Vašek Nováček ve váze do 50 kg, který bohužel vlastní chybou prohrál semifinálové utkání, ve kterém vlastně hodil sám sebe. V utkání o bronz vše napravil, když v boji na zemi donutil soupeře vzdát," prozradil trenér David Lorenc.

Sedmé místo přidal Honza Vokál ve váze do 73 kg. "Kuba Venhoda doplatil na velice obtížný los. Po rychlém vítězství v prvním utkání narazil v dalším zápase na loňského vítěze Českých pohárů. Kuba se silným soupeřem vydržel celý zápas, k vítězství však chyběla větší odvaha k útokům. Tomáš Fišer a Láďa Lácha bohužel neprošli přes úvodní zápasy."

Sezónu završí starší žáci za dva týdny na mistrovství republiky, na kterém Litoměřičtí věří v medailové úspěchy.

Po mladších kategoriéch do vyřazovacích bojů vstoupili dorostenci a muži. Váhu do 66 kg ovládl Jan Svoboda. Dokázal vyhrát ve všech utkáních a získal pro Sport Judo Litoměřice druhou zlatou medaili.

"Honza nastoupil poprvé v sezóně i v mužské kategorii a hned z toho byla bronzová medaile. Tímto výsledkem se nominoval na MČR mužů, což je velkým úspěchem pro tak mladého závodníka," poznamenal Lorenc.

V mužské kategorie přidal bronzovou medaili Temuujin Chuluunbaatar ve váze do 81 kg.

V ženách si špatně nevedla Petra Hájková, která startovala ve váze do 70 kg. V boji o zlato ještě osm vteřin před koncem vedla, ale nedokázala vedení udržet až do závěru zápasu. "Rozhodlo až prodloužení, ve kterém byla úspěšnější závodnice z Brna. Hájková však byla se stříbrnou medailí spokojená, protože dlouho nezávodila," doplnil litoměřický trenér.