Soukup v Hostěnicích potvrdil roli favorita

Hostěnice – Vedoucí muž průběžného pořadí sportovního seriálu Author Král Středohoří 2012 Petr Soukup se stal vítězem letošního už desátého ročníku Hostěnického triatlonu.

17.8.2012

David Šálek – když má někdo na sobě poprvé neoprenFoto: Milan Richtr

Cílem proběhl s takřka půlminutovým náskokem před Rudolfem Coganem. Třetí pak skončil Marek Bušek.

V kategorii žen zvítězila Zuzana Dlouhá časem 1:27:24.

U jezu v Hostěnicích, kde byl start i cíl víkendového podniku, se sešlo 82 závodníků. Tedy o něco vyšší počet, než před týdnem při triatlonu pod Házmburkem. Pořadatelé navíc připravili i závod tříčlenných štafet, kde bojovalo dalších 33 mužů i žen.

Favorizovaný Soukup vedl už po plavání, na kole byl sice až čtvrtý, ale excelentní běh mu zajistil první příčku. Na třetí místo se za Cogana dotáhl libochovický Bušek, když předstihl brozanského Navrátila. Dlouhá z vody vystupovala v ženské kategorii jako druhá, kolo a běh však ovládla a zaslouženě vybojovala prvenství.

„Tratě zůstaly stejné, jen plavání jsme asi o padesát metrů prodloužili. Takže distance byly 400 metrů, 22,75 km na kole a závěrečný 5,8 km dlouhý běh. A právě v běhu byly dosaženy nejrychlejší časy v historii našeho závodu. Navíc Petr Soukup vyhrál v Hostěnicích potřetí za sebou, což se ještě nikomu nepodařilo," poznamenal jeden z pořadatelů Jan Řebíček, který se také závodu aktivně zúčastnil. Skončil celkově na 12. místě.

„Je to v podstatě takové, jak jsem si představoval. I když je fakt, že jsem čekal, že ten běh bude o něco lepší. Holt nemám natrénováno. Ale kdybych měl zhodnotit celý triatlon, tak jsem spokojený. Vyšlo počasí, sešlo se nám hodně závodníků, nevíme o žádném vážném úrazu, závod si všichni pochvalovali, takže pohoda."

Celkové pořadí: 1. Petr Soukup (Brozany A) 1:02:30 hod., 2. Rudolf Cogan (Brozany B) 1:02:59, 3. Marek Bušek (BT Libochovice) 1:05:58.

Ženy: 1. Zuzana Dlouhá (Dlouháni Roudnice) 1:27:24, 2. Karolína Skalníková (Partners) 1:31:20, 3. Jitka Reicheltová (Litoměřice) 1:38:11.

Ktg. do 18 let: 1. Martin Neuman (veslování Bohemians) 1:19:46, 2. Adam Vápeník (BTT Libochovice) 1:22:11.

Ktg. M 29: 1. Petr Soukup, 2. Michal Navrátil (Brozany) 1:07:13, 3. Jan Medlík (Brozany A) 1:12:46.

Ktg. M39: 1. Marek Bušek, 2. Jiří Veselý (FeEltech) 1:09:23, 3. Jan Bláha (BTT Libochovice) 1:10:03.

Ktg. M49: 1. Rudolf Cogan, 2. Pavel Suchý (CK Lovosice) 1:07:44, 3. Josef Kesler (Chomutov) 1:07:55.

Ktg. M59: 1. Milan Vopat (Pro Corde) 1:14:13, 2. Břetislav Pokorný (ISŠT Mělník) 1:15:52, 3. Alexandr Kárász (Bajkovna.cz) 1:16:09.

Ktg. M99: 1. Vladimír Burda (veslování Bohemians) 1:19:35, 2. Dušan Zelenák (Glassman TT Teplice) 1:20:44, 3. František Řebíček (Brozany) 1:37:12.

Mužská štafeta: 1. UNO Bohušovice (Kroufek, Šinágl, Šorma) 1:04:31, 2. AVP UJEP team, 3. Para klub Říp.

Ženská štafeta: 1. Sluníčka (Šálková, Pištorová, Pospíchalová) 1:29:48. 2. Trojlístek.

Štafeta mix: 1. Sahara Vědomice (Valtrová, Horáček, Vít) 1:15:29, 2. Ploskovice, 3. Spider vepř tým.

17.8.2012 VSTUP DO DISKUSE

Vodoměr. Ilustrační foto.

Zkontrolujte si své vodoměry, vodohospodáři varují před mrazy

Dívka Talent Ústí nad Labem 2018.
16

Malečov - Sezona začala už i v Tašově u Malečova. Sněhové podmínky jsou tu dobré díky umělému zasněžování.

Stadion odevzdal všechny body Frýdku - Místku

Litoměřice - V sobotu uspěli s Prostějovem, o den později ale hokejisté litoměřického Stadionu v duelu WSM Ligy padli. Přestože měli herní převahu, málokdy dokázali vyzrát na hostujícího gólmana. Dlouhou dobu kališníci drželi krok i výsledkově. O definitivním vítězství hokejistů Frýdku-Místku rozhodl až závěr třetí třetiny,

DENÍK NÁM FANDÍ: V pondělí představíme ženský tým ČFK Brňany

Litoměřice - Nenechte si ujít pondělní tištěné vydání Litoměřického deníku s projektem Deník nám fandí.