„Ty byly rozděleny do tří věkových skupin na chlapce a dívky. Celkem se nám přihlásilo přes 30 dětí ve věku 2 až 15 let,“ prozradil hlavní pořadatel David Šálek. Odměnou nejmladším byly medaile, poháry, diplomy a také košíček jahod.

Po vyhlášeních vítězů dětských závodů byl na pořadu start hlavního závodu, který měřil 5830 m. Do něj se přihlásilo 64 závodníků. S tratí si nejlépe poradil Zdeněk Pinc (MMB Třebenice), který zvítězil systém start – cíl v čase 18:58 min. a druhému v cíli (Luboš Pospíšil, CK Slavoj Terezín) „nadělil“ téměř dvě minuty. Třetí místo vybojoval Milan Vopat (Pro-corde).

Mezi ženami byla už tradičně nejúspěšnější Jarmila Sobecká (USK Provod Ústí nad Labem), která časem 21:48 překonala traťový rekord Aleny Hájkové z loňského roku o necelé dvě minuty a celkově skončila čtvrtá. S odstupem minuty a pěti vteřin si pro stříbro doběhla Hájková (ASK Lovosice) následovaná Ivou Hasnedlovou (Děčín).

„Chtěl bych poděkovat všem účastníkům a v neposlední řadě také našim pořadatelům, bez kterých bychom nemohli tuto akci v žádném případě uskutečnit. Dále bych chtěl všechny příznivce běhu pozvat na T – mobile Olympijský běh, který pořádáme už ve středu 20. června na fotbalovém hřišti v Brozanech nad Ohří. Zde bude na programu závod pro děti na 1000 metrů a hlavní závod o délce 4000 metrů,“ dodal David Šálek. 

Výsledky: 1. Pinc (MMB Třebenice) 18:58 min., 2. Pospíšil (CK Slavoj Terezín) 21:34, 3. Vopat (Pro – corde) 21:45 - 1. Sobecká (USK Provod Ústí n. L.) 21:48, 2. Hájková (ASK Lovosice) 22:53, 3. Hasnedlová (Děčín) 27:18.  

Jan Řebíček