Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Smělý získal v Německu čtyři evropské tituly

Litoměřice – Lovosický atlet Jaroslav Smělý absolvoval v německém Jüterborgu úspěšnou premiéru při Mistrovství Evropy v LSW vrzích, což, jak zjistil, je hodně náročné třídenní klání. Hází se náčiním od 0,5 kg až do 50 kg.

21.7.2016
SDÍLEJ:

NA NEJVYŠŠÍ STUPÍNEK vystoupal lovosický atlet čtyřikrát. Při šampionátu se přitom sešla skvělá konkurence z deseti států EvropyFoto: archiv J. Smělého

„Zúčastnil jsem se všech dvanácti disciplín, ke kterým po skončení byly přičteny ještě další tři. Takže pokud se vrhač přihlásil a zaplatil startovné 145 eur, tak byl hodnocen celkem v 15 disciplínách," vysvětlil Smělý, který prozradil i program závodů.

„První den jsou na programu čtyři disciplíny, druhý pět a třetí den tři. Je to německá specialita, která se v Evropě ujala a dokonce se pořádá pravidelně i mistrovství světa. Je to však velmi náročné na organizaci, protože vybavení nářadím není jednoduché."

Smělému se vedlo skvěle, vybojoval čtyřikrát titul mistra Evropy, přidal pět stříbrných a dvě bronzové medaile.

MEDAILE. Smělý se sbírkou medailí.

„Vyhrál jsem schockoramu za součet 73,46 m. To je disciplína, kde se hází z místa diskařsky postupně 3 kg, 4 kg a 5 kg koule. Dále steinstoss – dreikampf za součet 27,97 m, to se zase hází 7 kg, 10 kg a 15 kg něčím podobným cihle. Pak i athletic dreikampf za součet 184,85 m – sečteny disciplíny schockorama, shotorama a speerorama a strongest man za 2089 bodů. To je obodování třech disciplín – diskus griechisch 5 kg, historisches gewichtwerfen 25,4 kg a ultra steinstosen 50 kg."

Druhá místa získal Smělý ve schleuderballu za 49,86 m (1,5 kg malý medicinbal na kožené pásce), diskus griechischu za 20,66 m (historický 5 kg disk), keule za 59,25 m (500 g kuželka), gewichtwurf dreikampfu za součet 37,17 m (postupně pokusy 10 kg, 12 kg a 16 kg břemenem) a athletic zweikampfu za součet 124,69 m (součet shotoramy a schockoramy).

sický atlet čtyřikrát. Při šampionátu se přitom sešla skvělá konkurence z deseti států Evropy

Bronzové medaile bral v shotoramě za součet 51,23 m (postupně pokusy 5 kg, 6 kg, 7 kg, 10 kg a 15 kg koulí) a v gewichtwurf einarmigu za 22,96 m (hází se jednou rukou a je to obdoba kladiva 7 kg).

„Ještě jsem byl třikrát čtvrtý v královské disciplíně těchto speciálních hodů a to v ultrasteinu za 3,54 m (disciplína, kde se hází také šest pokusů 50 kg břemenem, které je buď v kamenu nebo nějakém železu. Vyšel i historisches gewicht za 6,98 m, což je historické kladivo vážící 25,4 kg a igmander hammer za 16,58 m – 13 kg koule na 1,30 cm dlouhém tlustém drátě s okem. A ještě jedno páté místo jsem pak přidal ve speeroramě za 60,16 m. To je disciplína, kde se házejí vždy tři pokusy postupně s 2 kg, 2,5 kg a 3 kg kouličkou, ale oštěpařsky, což je dost těžké."

NA NEJVYŠŠÍ STUPÍNEK vystoupal lovosický atlet čtyřikrát. Při šampionátu se přitom sešla skvělá konkurence z deseti států Evropy

Mistrovství se zúčastnilo na 200 vrhačů z 10 zemí a mělo vysokou úroveň. „Vydařilo se i organizačně a byla tam skvělá atmosféra. Jen počasí bylo jak na kolotoči. V pátek 10 minut pršelo, pak hodinu slunce a to se opakovalo celý den. V sobotu zase celý den vedro a v neděli do 14 hodin to propršelo, ale na konci závodu začalo svítit sluníčko. Počasím si to však nikdo nenechal zkazit," dodal spokojený Smělý.

Autor: Redakce

21.7.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Nový kabát ZŠ Antonína Baráka.

Fasáda ZŠ Antonína Baráka v Lovosicích je dokončená

Zákaz kouření. Ilustrační snímek.
70

ANKETA: Zrušili byste zákaz kouření v restauracích?

Naši prvňáci: Už zítra představíme žáčky ze ZŠ Ostrovní a ZŠ Školní ve Štětí

Litoměřicko, Podřipsko - Projekt Naši prvňáci představuje každou středu třídy nových žáčků ze základních škol v regionu.

Diplomacie i cit pro řešení problémů. Ženy míří do vysoké politiky

Ústecký kraj - Ženy na kandidátních listinách do Poslanecké sněmovny tvoří v Ústeckém kraji celkem 29 %, průměr České republiky je 28 %. 

Škody od vandalů na hřištích budou město stát až 100 tisíc

Lovosice - V Lovosicích vandalové ničí dětská hřiště opakovaně. Některé herní prvky budou raději nahrazeny jinými, které se nedají tolik poničit.

Soli je dost. Silničáři dostanou na zimu i nové sypače

Litoměřice - Sklady jsou plné. Správa a údržba silnic Litoměřice je na zimu připravena.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení