„Jak jsem se dozvěděl, jde o desetidenní festival veteránských závodů v různých sportech. Jako již tradičně to bylo skvěle organizované a vše probíhalo v přátelské atmosféře. Naše výprava se rozrostla ze dvou na tři. K účasti mé a kamaráda z oddílu přibyl další atlet a kdysi reprezentant v zápase Tomáš Zetek z Partyzanu Litoměřice. Byl to jeho první veteránský závod a nevedl si vůbec špatně. Trénovat začal totiž jen před třemi týdny a při hezkém výkonu 8,06 m skončil na šestém místě v kategorii M50. Bohužel se při druhém pokusu zranil a ještě zkusil třetí pokus z místa, který byl nejdelší. Dovolím si tvrdit, že v létě bude vrhat přes 10 metrů," zavěštil si Jaroslav Smělý.

V kategorii M55 nastoupil k vrhu koulí zkušený matador Štefan Pšenák, který získal stříbrnou medaili za výkon 9,56 m. „Také on se potýká dlouhodobě se zraněními, takže je jeho výkon a výsledek vzhledem k jeho zdraví skvělý. Škoda, že nemůže v klidu trénovat, určitě by vyhrál."

Smělý nastoupil v kategorii M45, kde se zúčastnil závodu ve vrhu koulí a výšce. „Při plné tréninkové zátěži jsem vrhl 12,23 m, což je pro mě skvělý výkon. Ve výšce jsem skočil 153 cm. Obě disciplíny jsem vyhrál. Naše výprava byla tedy celkově úspěšná."