„Spolu s Davidem, což je ještě žák, jsme se zúčastnili v německém Weissigu 23. Sächsische Werfermehrkampf. Je to speciální víceboj, který je právě pouze ve Weissigu. Jedná se o kouli, disk, oštěp, kladivo a dvě německé speciality keule a schleuderball. Nakonec se ještě hází, tedy kdo má zájem, břemeno, které je započítáváno zvlášť do pětiboje," vysvětlil Jaroslav Smělý.

Koblischke musel házet dorosteneckými náčiními, ale nijak zvlášť mu to nevadilo, protože bude v novém roce také dorostenec. „Z kategorie žáků do dorostenecké je velký skok. Z 1 kg těžkého disku a 4 kg koule jde do 1,5 kg těžkého disku a 5 kg koule. Přechod je těžký, ale ani při těchto vahách si nevedl špatně. Diskem hodil 38,41 m a v kouli vrhl 11,69 m, což jsou velmi dobré výkony. Kvůli slabšímu oštěpu a kladivu skončil druhý ve čtyřboji. V disku a kouli byl ve své kategorii nejlepší," chválil kolegu Smělý.

Ten se nenechal zahanbit. „Mně se vedlo v keuli a schleuderballu, ale jsem spokojený i s břemenem (15,88 kg), kde jsem konečně letos přehodil desetimetrovou vzdálenost. Zklamaný jsem z koule a hlavně z disku. Tam jsem přešlápl  41,50 m, a tak jsem měl počítaný ze tří pokusů jen ten za 39,81 m. V kategorii M40 jsem díky těmto zaváháním skončil o 54 bodů druhý za kamarádem a soupeřem z Jablonce s 3130 body. K mému překvapení to stačilo po přepočtu všech kategoriích na celkové třetí místo ze čtyřiceti  zúčastněných."

Tento víceboj je v Sasku velmi oblíbený. „Jezdí sem už také borci od nás, z Jablonce i Liberce. Kdo sem jednou zavítá, chce se vracet."