Pražané přijeli bez hráčů hostujících v jejich týmu z USK Praha (plnili si povinnosti v Mattoni NBL), ale s odhodláním vrátit Slavoji drtivou porážku z prvního utkání (87:57).

„Začátek utkání nás nezastihl v dobré střelecké formě a protože obranné kombinace nezastavily vyšehradské hráče, ti byli neustále v několikabodovém vedení," prozradil domácí asistent Rudolf Šotnar.

Po těsně prohraném poločase (36:37) asi všichni v hale čekali drtivý nástup litoměřického týmu do druhé části utkání. Ten se však nekonal, naopak jejich soupeř navýšil v páté minutě třetí čtvrtiny vedení na neskutečných třináct bodů a s domácím výběrem to v tu chvíli vypadalo velice špatně.

„Tým pak ale zlepšil obranu a nesmírnou bojovností, ve které vynikal hlavně Alexandr Novák, začal pomalu stahovat náskok soupeře, takže na konci třetí čtvrtiny jsme prohrávali jen o pět bodů.

Ve čtvrtém hracím období jsme zvýšili úsilí v obraně a za povzbuzování našeho výborného publika jsme náročné utkání otočili a dokázali podruhé zvítězit," oddychl si Šotnar.

Série bude pokračovat v už neděli 16. března od 17 hodin v hale na Vyšehradě. Případný další zápas se pak hraje v Praze 19. března.

2. zápas play off

Slavoj BK Litoměřice - Sokol Vyšehrad 81:73 (17:16, 36:37, 54:59)

Body a sestavy: Novák 23, Klimeš 18, Šťastný 17, Ježek 11, Hanzlík 8, Dvořáček 4, Freiesleben, Šotnar, Vakrčka - Truhlář 19, Petrák 14, Hartman 13, Hrubý 9, Dvořák 6, Svoboda 5, Kubálek 3, Lukáč 2, Přibyl 2, Jelínek, Samoura. Střelba 3 b.:23/5:24/8. Střelba 2 b.:49/26:35/19. TH:22/14:15/11. Doskoky:40:27. Chyby:18:24. Rozhodčí:Znamínko, Smetana.