„Sluneta přijela po pondělním televizním utkání, kdy prohrála v koncovce s třetím Děčínem 70:73 a jen se tedy čekalo, o kolik náš tým podlehne," naznačil litoměřický asistent Rudolf Šotnar, že s výhrou domácí příliš nepočítali.

„Naši hráči však předvedli výborný nástup do utkání a celou první čtvrtinu byli v mírném vedení a vyhráli ji o jeden bod. Ve druhém hracím období jsme pokračovali v nadšeném výkonu a stále drželi se soupeřem krok."

Do druhé půle vstoupil favorit s odhodláním rozhodnout duel ve svůj prospěch a podařilo se mu dostat se před posledním hracím období do mírného vedení.

„To mu sice vydrželo, ale náš tým prohrával dvě minuty před koncem jen o pět bodů a měli jsme dvě neúspěšné tříbodové střely. Na palubovce se v obou týmech objevili všichni hráči, kteří byli nominováni na utkání a větší prostor dostali na obou stranách mladíci."

V neděli hostí Slavoj až od 17 hodin lídra I. ligy z Hradce Králové, který se netají tím, že chce letos postoupit mezi domácí elitu.

Slavoj BK Litoměřice – Sluneta Ústí 65:74 (17:16, 31:33, 50:60)

Body: Karlovský a Klimeš po 12, Kynzl 9, Žampach, Zbroj a Šotnar všichni po 7, Dvořáček a Klouda po 4, Slunéčko 3 – Pecka 18, Zach 12, Glover 10, Abercrombie 7, Šteffel 6, Šmíd a Bosák 5, Igrutinovič 4, Dolanský 3, Maděra a Votroubek po 2. Trojky: 23/7:12/3. Trestné hody: 15/8:17/11. Rozhodčí: Vondráček, Pokorný.