A ve čtyřlenné skupině s Vyšehradem, Prostějovem B a Kladnem také nezklamali, přidali dalších deset bodů a odsoudili k sestupu celky Kladna a Prostějova B, které se přidaly k Mladé Boleslavi.

Prioritou I. liga

„Letos jsme se vlastně poprvé zachránili sportovní cestou. Jednou byla reorganizace, jednou nám to bylo nabídnuto a my se nechtěli soutěže vzdát, protože v I. lize jsou utkání samozřejmě kvalitnější. V té nižší soutěži se hraje jednou za 14 dnů sobota neděle a úroveň zápasů tam není bůhvíjaká," říká trenér Slavoje Rudolf Šotnar.

„My tentokrát neměli kádr takový jako v minulosti, tedy postavený hlavně na domácích, protože ti se tomu už tak nechtěli věnovat. Trochu nám nahrálo, že týmy Chomutova a Ústí odešly do Mattoni NBL a my mohli využít jejich mladší borce. Plus jsme využívali z USK Praha Michala Šotnara. Bez těch hráčů odjinud bychom tým poskládali asi jen těžko, nebo by nebyl tak konkurenceschopný. Úskalí toho všeho bylo, že jsme nebyli vlastně po celou sezonu kompletní. Takže tým předváděl lepší výkony až v závěru soutěže, kdy si sedl.

Splněný cíl

Předsezonní cíl jsme splnili, ale nebylo tak daleko k tomu, abychom se dostali do play off. To by mělo být dalším krůčkem. Bohužel v těch důležitých zápasech to nevyšlo. Věřím tomu, že kdyby se trénovalo v optimálním složení třikrát týdně, tak ten výkon by byl ještě lepší a třeba to vyšlo. Aby se na trénink dostali všichni, to se nám podařilo snad jen čtyřikrát v sezoně, kdy manažeři z Mattonky pustili hráče. V další sezoně bychom tedy mohli zkusit dostat se mezi tu osmičku. Zahrát si play off to je přece jen jiné. Má mnohem větší náboj. Samozřejmě si také pamatujeme dobu, že jsme čtyři kola před koncem věděli, že už se nezachráníme.

Ale to play off láká," přiznává Šotnar, který si zároveň pochvaluje soudržnost týmu. "Podařilo se dát dohromady partu, která si sedla. Zapadli do toho i kluci, co přišli z Prahy na přestup. Teď bude záležet na tom, zda se tady podaří ty hráče udržet. Samozřejmě by se mi líbilo, kdyby ta kostra zůstala. Máme mladý mančaft, většina kluků jsou vysokoškoláci, kteří mají věk na to, aby třeba ještě někde, pokud seženou angažmá, hráli Mattonku a u nás byli na střídavý start.

Ten je jen do 23 let. Hrát už by snad po svém nepříjemném onemocnění mohl pravidelně Honza Šotnar. Nevíme, jak to bude s Michalem Šotnarem, který dostával hodně šancí v USK a není jisté, jestli u nás bude nadále působit. Byl přínosem, ale ostatní na něj, i když je trochu drbálista, spoléhali. Takhle se zátěž rozdělí na víc hráčů. Některé zápasy ukázaly, že by to to mohlo jít. "

Nový kouč

V Litoměřicích došlo k posílení na trenérském postu. „Už v závěru soutěže s námi spolupracoval Tomáš Havlovec, který v minulosti působil u mládeže či děvčat. Měl by vést mančaft, já s Romanem Dufkem u něj zůstáváme a budeme se starat i o potřebné věci kolem. Abychom hráli takovou soutěž, nemůžeme fungovat bez sponzorů. Tím jedním z největších je město. Všem ale patří náš dík."