„Naše základní sestava ve složení Jan Šotnar, Michal Šotnar, Martin Klimeš, Jan Štěpánek a Petr Vakrčka začala velice dobře. Ujali jsme vedení a dokázali jsme v obraně pokrýt nejlepšího hráče domácích Tomáše Vyorala.

Ve druhé čtvrtině jsme náš náskok několikrát navýšili na rozdíl osmi bodů, ale začali jsme propadat jak v obraně, tak hlavně v odstavování hráčů po střelbě a soupeř dokázal vždy snížit. Druhá půle začala stejným způsobem jako končil poločas, kdy nás domácí hráči několikrát přeskákali a druhou nebo až třetí střelou v útoku skórovali.

Na začátku posledního dějství se dostali do vedení a s naším týmem to vypadalo špatně," přiznal litoměřický asistent Rudolf Šotnar.

Hosté sice bojovali, ale nebyli úspěšní ve střelbě a nedávali ani trestné hody. Tři minuty před koncem prohrávali o pět bodů, ale k obratu zavelel Koranda, který za sebou proměnil dvě trojky. „Dostali jsme se do vedení, které jsme taktickou hrou na konci uhájili. V tabulce nás to posouvá nahoru, ale soutěž je tak vyrovnaná, že si tohoto vítězství z venku musíme moc cenit, i když výkon nebyl ideální."

V neděli 27. ledna přivítá Slavoj tým Trutnova v netradičním čase od 13 hodin. S tímto soupeřem po jeho administrativní chybě Litoměřičtí vyhráli kontumačně 20:0, takže se dá předpokládat, že hosté budou chtít tuto prohru vrátit.

I. liga

Nymburk B - Litoměřice 66:70 (11:20, 34:39, 54:50)

Body a sestavy: Vyoral 15, Hubálek 12, Jurjević 8, Kejmar 8, Němeček 6, Pae 5, Heinzl 3, Svoboda 3, Galata 2, Matějka 2, Zalabák 2, Nový Klimeš 25, Koranda 15, M. Šotnar 13, J. Šotnar 10, Novák 7, Freiesleben, Chotaš, Slunéčko, Štěpánek, Vakrčka, Zych.Střelba 3b.:18/4:27/9.Střelba 2b.:39/16:30/16.TH:26/22:22/11.Doskoky:43:25.Chyby:22:25.Rozhodčí:Šafařík, Kovář.