„Do utkání jsme vstoupili velice aktivně, ale nešťastně. Základní pětka J. Šotnar, Štěpánek, Slunéčko, Krupka, Šťastný donutila soupeře v úvodu k několika ztrátám, ale naši hráči toho nedokázali využít a neproměněním ani jednoduchých střel z pod koše bylo skóre vyrovnané místo toho, abychom vedli o několik bodů. Poté se začala projevovat jedna z největších slabin tohoto týmu, tedy obranný doskok a soupeř to trestal jednoduchými koši a šel do mírného vedení. Ve druhé čtvrtině jsme zpřesnili obranu a na ukazateli svítil tři minuty před koncem poločasu vyrovnaný stav. Domácí si vybrali oddechový čas, po kterém náš tým propadl v obraně a několik zbytečných ztrát zapříčinilo poločasovou a jak se na konci utkání ukázalo i rozhodující ztrátu třinácti bodů,“ popsal úvodní dějství trenér Slavoje Rudolf Šotnar.

Do druhé části vstoupili Litoměřičtí s odhodláním vrátit se do zápasu, což se jim podařilo, když za tři minuty snížili na rozdíl pěti bodů a měli volnou střelu, která vypadla z obroučky. Soupeř z protiútoku využil nepozornosti obrany a košem s faulem trestal. Uklidnil se a dovedl utkání do vítězného konce.

„Našim hráčům nelze upřít snahu porvat se o lepší výsledek, ale do kolen nás srážely proti soupeři, který byl k poražení i bez našeho ústředního hráče Michala Šotnara, vlastní ztráty míče v útoku, velice špatný obranný doskok a neproměňování jednoduchých střel. Dobrý výkon podal hostující hráč z Mattoni NBL z týmu Sluneta Ústí Marek Slunéčko a potěšující je i návrat rozehrávače Jana Šotnara po roční pauze zapříčiněné zdravotním stavem hráče.“

V prvním domácím utkání se Slavoj představí v neděli, kdy hostí H. Králové (16).

Zlín – Litoměřice 75:66

Body: Šušák 16, Pavlík 10, Mikulík 9, Kraus 8, Harčár 8,Chwazscz 7, Sedlák 6, Medek 4, Nehoda 3, Pospíšil 3, Rubeš 1 – Slunéčko 19, Chotaš 15, J. Šotnar 9, Krupka 6, Vakrčka 4, Štěpánek 4, Zych 4, Šťastný 3, Bruzl 2. Čtvrtiny: 20:12, 40:26, 61:47.