Ve třetím kole přivítali hráči Slavoje Litoměřice dlouholetého účastníka prvoligové scény Proton Zlín, který měl na svém kontě stejně bodů jako družstvo domácích.

Slavoj šel do duelu povzbuzen nečekanou výhrou v Benešově, navíc posílen o hráče USK Praha Michala Šotnara a byl odhodlán sehrát s hostujícím celkem vyrovnanou partii. Tým, který je složený výhradně z hráčů litoměřického klubu, byl oslabený o Jana Šotnara a s velkým sebezapřením nastoupil Jan Šebo.

„V první části hrál náš tým rychlý basketbal, ale v obraně jsme propadali hlavně na doskoku, a tak bylo skóre vyrovnané. Ve druhé čtvrtině jsme dovolili soupeři za devět minut jen pět bodů a minutu před koncem jsme vedli o 17 bodů. Prostřídáním a ztrátou koncentrace jsme však poslední minutu prohráli 0:7 a do druhého poločasu jsme měli jen desetibodový náskok. Ve třetí čtvrtině jsme již soupeři nedovolili jednoduché koše a sami jsme byli neustále aktivní a před poslední částí jsme vedli o 13 bodů. Čtvrtou čtvrtinu jsme již odehráli s přehledem a utkání dovedli do vítězného konce,“ popsal ve zkratce průběh trenér Slavoje Rudolf Šotnar.

„Tým předvedl rychlý basketbal a od druhé čtvrtiny zpřesnil obranu. Když k tomu přidal velkou bojovnost, zrodilo se další vítězné utkání, které nás posunulo na páté místo prvoligové tabulky.“

Litoměřice v neděli od 15 hodin hostí Jindřichův Hradec, který je favoritem soutěže a aspirantem na příčky nejvyšší. V jeho dresu nastupují nejen mládežničtí reprezentanti, ale i hráči, kteří několik sezon odehráli v Mattoni NBL. „Věříme, že nás diváci v tomto těžkém utkání přijdou povzbudit.“

Slavoj Litoměřice – Proton Zlín 79:64 (26:22, 44:34, 60:47)

Body: Štěpánek 18, M. Šotnar 18, Krupka 15, Bruzl 7, Rubeš 7, Šebo 6, Prudký 6, Bubeník 2, Zbroj, Vakrčka, Zych – Šušák 15, Vyroubal 14, Žlotíř 8, Mikel 7, M. Pospíšil 7, Židžik 5, Nehoda 3, Klimek 2, D. Pospíšil 2, Kabourek 1.