V domácím prostředí to s nimi přitom vypadalo před poslední čtvrtinou hodně špatně. Ale zvládli to, dokonali obrat a vyhlíží dalšího soka.

V duelu s Plzní měl k dispozici trenér Tomáš Eisner jen osm hráčů, navíc chyběli klasičtí rozehrávači. Absentovali bratři Šotnarové a Jan Dvořáček nebyl uvolněn z Ústí.

Západočeši však také nepřijeli kompletní, nemohli počítat s basketbalisty nastupující za Brno v Mattoni NBL.

„V přímém souboji šlo o třetí místo v tabulce a výhodnější postavení před play off. Naše základní sestava Klimeš, Šťastný, Ježek, Hanzlík a na rozehrávce zaskakující Novák se ujala vedení 6:2. Pak ale převzal iniciativu soupeř, který měl neustále náskok. Naši hráči nebyli schopni ubránit nejlepšího borce utkání Říhu, a tak jsme šli do poslední čtvrtiny s mankem deseti bodů. V obraně jsme začali soupeře zdvojovat a hnáni skvělým publikem se nám podařilo otočit výsledek.

Upevnili jsme si tak devátým vítězstvím v řadě třetí místo. S cílem prodloužit sérii na deset zápasů pojedeme v neděli k vedoucímu týmu soutěže do Hradce Králové, kterému jsme doma podlehli až po prodloužení. Doufáme v návrat Jana Šotnara a do utkání by mohl zasáhnout i Adam Žampach, naše posila z Ústí nad Labem," prozradil asistent Rudolf Šotnar.

Slavoj BK Litoměřice – BK Lokomotiva Plzeň 69:65 (17:19, 32:33, 47:57)

Body a sestavy: Klimeš 15, Vakrčka 12, Hanzlík 10, Novák 10, Freiesleben 9, Ježek 8, Šťastný 5, Štěpánek – Říha 25, Froněk 11, Kovanda 8, Suchý 8, Mařík 6, Dvířka 5, Batysta 2, Bauer, Doljak. Střelba 3 b.: 17/4:24/7. Střelba 2 b.: 51/22:42/17. TH: 24/13:14/10. Doskoky: 48:35. Chyby: 17:24. Rozhodčí: Dvořák, Záruba.

14.     JBC Brno     22     4     18     1541:1735     26

Výsledky 22. kola: Trutnov – Hradec Králové 74:80, Vysočina – Ostrava 71:66, Olomouc – Vyšehrad 92:89, Brno – Opava B 85:91, Sokol pražský – Zlín 88:77, Litoměřice – Plzeň 69:65.