V sobotu na palubovce Sparty Praha odvedli Litoměřičtí velmi dobrý výkon a naprostou většinu utkání vedli. První čtvrtina skončila dokonce 18:5 ve prospěch Slavoje. Ještě dvě minuty před koncem hostující tým vedl o koš. Pak však následoval úspěšný tříbodový pokus sparťanského pivota a soupeř se tak poprvé v zápase ujal vedení, které už udržel.

V závěru litoměřickým basketbalistům chyběly síly k tomu, aby otočili zápas ve svůj prospěch. Naopak Pražané ušetřili energii díky vyrovnanějšímu hráčskému kádru.

K výhře domácích také přispělo postupné vyloučení tří hostujících hráčů ze základní sestavy během posledních pěti minut (Bělohlávek, Maxa, Tůma).

V poslední vteřině se snažil ještě Kynzl urvat výhru soupeři tříbodovým pokusem. Tentokrát stálo štěstí na straně Sparty, se kterou však mají Litoměřičtí kladnou bilanci +8 bodů.

V neděli na palubovce Sokola Vyšehrad šlo o zápas jiné kategorie. Po jednoznačném průběhu navyšovali Litoměřičtí náskok až do konečného vysokého rozdílu 73 bodů.

V příštím kole se Slavoj představí v Klatovech (10. 12), o den později na hřišti Lokomotivy Plzeň.

BA Sparta Praha – Slavoj Litoměřice 57:55 (5:18, 27:30, 36:43)
Body: Tůma 20, Maxa 11, Kynzl a Bělohlávek 9, Bohuslav 5, Sommerschuh 4, Kmoch 2, Vít, Ježek, Kala a Trusina.

Sokol Vyšehrad – Slavoj Litoměřice 46:119 (15:32, 29:47, 38:85)
Body: Tůma 30, Kynzl 28, Bělohlávek 19, Sommerschuh 13, Maxa 12, Kmoch 9, Bohuslav 4, Ježek 3, Vít.