Před zaplněnými tribunami předváděly oba týmy opět kvalitní basketbal, ale po skončení duelu a prodloužení byli smutnější domácí.

„Hostili jsme loňského účastníka nejvyšší soutěže a přitom vedli celou první čtvrtinu.Ve druhé jsme nepochopitelně začali ztrácet míče, neproměňovali jednoduché koše. Soupeř tak tento úsek hry vyhrál 16:0 a v poločase vedl o tři body. Ve druhém poločase se družstva střídala ve vedení a rozhodovalo se až v koncovce základní hrací doby, kdy jsme nedokázali zakončit náš poslední útok střelou a 0,8 vteřiny před koncem byl odpískán faul našeho hráče na nejlepšího hráče hostů Velenského sedm metrů od koše. Zkušený borec dvěma trestnými hody poslal utkání do prodloužení,“ zalitoval trenér Slavoje Rudolf Šotnar, který dodal několik dalších postřehů.

„Hráči Vyšehradu dali posledních devět bodů jen z trestných hodů a náš tým se cítil poškozen. I když to nedělám, musím říct, že rozhodčí tentokrát neměli stejný metr na obě strany. V prodloužení jsme byli neustále ve vedení, ale nezvládli jsme závěr utkání, protože jsme nebyli schopni doskočit jediný míč pod vlastním košem a soupeř opět trestnými hody dotáhl utkání do vítězného konce. Klukům určitě nelze upřít snahu a velkou bojovnost, ale rozhodly také ztráty našich mladších hráčů v koncovce utkání. Jen pro zajímavost, bylo nám odpískáno 34 faulů oproti 20 faulům soupeře. Stříleli jsme 11 trestných hodů, zatímco hosté 42,“ dodal Šotnar.

Slavoj je po osmi kolech na 11. místě prvoligové tabulky a v dalším utkání se představí na palubovce třináctého Prostějova B (7. 11. od 15).

Slavoj Litoměřice – Sokol Vyšehrad 90:93 (21:14, 34:37, 58:61, 77:77)

Body a sestava: Krupka 27, Šotnar 27, Bruzl 11, Štěpánek 8, Šebo 8, Prudký 4, Bubeník 3, Polák 2, Zych, Vakrčka, Rubeš – Velenský 36, Lipold 22, Hrubý 18, Skokánek 4, Skořepa 4, Adášek 4, Široký 2, Klimánek 2, Šmůla 1.