V roce 2019 se koná již devátý ročník basketbalový kemp pro nejmenší děti. Letos se tato akce stala největší. „Na kempu pod dohledem 18 trenérů je 73 dětí z celého regionu a přilehlých oblastí,“ říká Jan Šotnar.

Vzhledem k velkému množství zájemců museli organizátoři kempu dvakrát navyšovat kapacitu. „Díky vstřícnosti provozovatelů litoměřických sportovišť se dalo vše uskutečnit podle představ,“ dává Šotnar.

Děti jsou rozděleny do pěti skupin po deseti až třinácti podle úrovně a věku. Denní program se skládá ze tří tréninkových jednotek, každá z nich je zaměřena na jiné basketbalové činnosti. Dopoledne se věnujeme intenzivně rozvoji herních činností jednotlivce, odpoledne jsou na řadě soutěže a večer přichází na řadu klasická klání pět na pět.

„Na každém tréninku jsou přítomni dva až tři trenéři, aby tréninková jednotka splňovala kvalitativní aspekt. Jako trenéři působí na kempu trenéři Slavoje BK Litoměřice, hráči nejvyšší soutěže a 1. ligy mužů. Jsme rádi, že náš kemp se těší takové oblibě a jeho atraktivita koreluje s rostoucí základnou naší mládeže,“ dodal na závěr Jan Šotnar.