V emotivním regionálním duelu porazili svěřenci trenéra Vratislava Stavěla Slavoj Litoměřice B o dvacet bodů a vrátili tak soupeři jeden den starou porážku z půdy soupeře. „Lépe jsme se koncentrovali a celkově máme ze vzájemných zápasů lepší skóre," těšilo rozehrávače ústeckého týmu Dalibora Koubu.

Dějství s pořadovým číslem jedna, palubovka ZŠ Na Kocandě v Litoměřicích, oba týmy připraveny na velký zápas. „Bylo to derby, oba týmy měly ještě větší motivaci vyhrát, rivalita byla na palubovce patrná," prohlásil Dalibor Kouba. Tým hostů vstoupil do utkání mnohem lépe a držel si vypracovaný nadějný náskok. Jenže změna stran přetočila kormidlo zápasu na druhou stranu.

„Ani jsme nečekali, že budeme vést, pak ale přišla naše klasická třetí čtvrtina, vůbec jsme ji nezvládli, porazili nás dva hráči, Tomáš Eisner s Bambasem nám dali padesát bodů. Dá se říct, že nás převálcovali. V utkání byly zdravě vyhecované souboje v duchu fair play," poznamenal rozehrávač Kouba.

Druhý den se všichni aktéři přesunuli do Ústí, kde se odehrála odveta, která měla zcela jiný průběh. „Posílil nás jeden hráč, řekli jsme si v šatně před zápasem, že to chceme napravit a vyhrát. Koncentrovali jsme se na hru," hlásil rozehrávač týmu. A výsledek se brzy dostavil, od první do poslední čtvrtiny domácí vedli a skóre navyšovali až na rozdíl dvaceti bodů.

„Lépe jsme bránili, dokázali jsme pokrýt nebezpečné hráče Litoměřic, kteří nás den předtím porazili. Tím jsme tento kalendářní rok ukončili vítězstvím, tabulka je zatím v polovině soutěže hodně vyrovnaná, my se chceme hrou bavit a hlavně se vyhnout bojům o záchranu, ale to by nám hrozit nemělo," ukončil basketbalové povídání Dalibor Kouba.

II. basketbalová liga skupina A

Slavoj BK Litoměřice B - Sluneta USK Ústí 80:64 (10:24, 28:35, 58:47)

Body a sestavy: Bambas 32, Eisner 23, Kynzl 11, Zbroj 8, Bubeník 2, Maxa 2, Břešťan 1, Reiser 1, J. Němec, F. Němec Filip Banýr 20, Rys 10, Bejček 9, Vízek 7, Kouba 6, Pokorný 5, Holík 4, Oubrecht 3.

Sluneta USK Ústí - Slavoj BK Litoměřice B 83:63 (17:14, 37:25, 57:46)

Nejvíce bodů Ústí: Bejček 24, Banýr 23, Kouba a Rys po 9, Pokorný 8.