Byli nominováni do čtyřčlenné skupiny spolu s domácím týmem, Wizards Praha a Spartou Praha. Jako první prověřil Lovosice domácí tým. Jednoznačná výhra 10:0 dala dobrý základ pro další boje. Ve druhém utkání s Wizards byla převaha Lovosic znatelná, ale výsledkově se neprojevila. Soupeř dokázal potrestat všechny chyby, kterých se hráči LFP dopustili.

V prvním případě po nájezdu nařízeném za hru v malém brankovišti a podruhé, když Lovosičtí v závěru zvyšovali tlak, ale hráči Wizards využili špatně odraženého míčku a proměnili rychlý únik dva na jednoho. Remíza 2:2 se stala osudnou překážkou pro postup do semifinále.

Poslední šancí postupu byla případná výhra nad favorizovanou Spartou. Ani přes heroický výkon Lovosic se překvapení nekonalo, ale prohra 2:4 s budoucím finalistou nebyla ostudou.

Tým ASK Lovosice LFP tak spadl do skupiny, kde se bojovalo o 5. – 7. místo. Shodou okolností se v této skupině opět ocitl tým Wizards a Benešov. Tentokrát i přes evidentní zklamání z nepostupu mezi čtyři nejlepší si starší žáci LFP se soupeři bez komplikací poradili a zvítězili.

Vzhledem k dosaženým výsledkům se turnaj v Kralupech nakonec dá hodnotit pozitivně. Prohra, remíza a tři výhry s konečným skórem 19:8 jsou dobrá motivací pro další práci.

Výsledky: Kralupy – ASK Lovosice LFP 0:10, Wizards Praha – ASK Lovosice LFP 2:2, Sparta Praha – ASK Lovosice LFP 4:2, Benešov – Lovosice 1:2, Wizards Praha – Lovosice 1:3.

Libor Hejhal