Ondřej Strnad suverénním způsobem zvítězil v tomto mezinárodně obsazeném závodě žáků v šermu kordem.  Za celý den neokusil jedinkrát hořkost porážky a favorizovaného Poláka Filipa Ralka z Uks Start Opole vyprovodil ve finálovém zápase v poměru 15:13. U Strnada se jedná o druhý turnaj po sobě, ve kterém nebyl poražen.

Je dlužno poznamenat, že letos prvním rokem přísluší do kategorie žáků, kde bude šermovat se staršími kordisty. Turnajové vítězství v Bělé p. B. na úvod nové sezony je předzvěstí zajímavých výsledků a snad i velkou šancí na obhajobu mistrovského titulu, který získal  Strnad v červnu letošního roku právě v Bělé.

Skvělý turnaj má za sebou také mladší žák Tomáš Koval. V prestižním finálovém klání mezi šermíři Dukly Olomouc a Slavoje Litoměřice byl tentokrát úspěšnější olomoucký Adam Osička. Druhé místo v žebříčkovém turnaji je pro Kovala nejlepším individuálním výsledkem v jeho šermířské kariéře.

Lze předpokládat, že tak jako v minulé sezoně se v kategorii mladších žáků utkávali litoměřický Ondřej Strnad s olomouckým Jakubem Kurkou, tak letos bude šance sledovat zajímavá utkání silově vybaveného Kovala s mistrem defenzivy Osičkou. Své šermířské kolegy na stupních vítězů doplnila krásným třetím místem talentovaná Kateřina Došková.

Nad síly litoměřické kordistky byla v eliminačním boji pouze pozdější vítězka Růžena Poznerová z Uherského Hradiště.

Litoměřický šerm má výsledky, které slibují hvězdnou budoucnost. Slavoj Litoměřice nemůže mít menší cíle než nejvyšší příčky na republikové i evropské úrovni. Talenty na to má a možná bude mít jednou i odpovídající podmínky na přípravu.

Jaroslav Stehlík