Početnou startovní skupinu, ve které nechyběl nikdo z favoritů na celkové vítězství Českého poháru, doplnila německá šermířská reprezentace osmnácti závodníky z Drážďan, Lipska a Chemnitzu.

Náročný systém turnaje na dvě základní skupiny a vyřazovací boje prověřil litoměřické kordisty. Ti byli od samého začátku hodně vidět. Ze 78 šermířů na konci základních skupin byl Ondřej Strnad druhý, Matěj Oplt třetí a Jan Stehlík šestý. Díky tomu mohli borci Slavoje očekávat dobré nasazení do vyřazovacích bojů.

Ondřej Strnad dokazoval, že v žákovském šermu patří k absolutní špičce. Eliminací totiž projížděl jako horký nůž máslem. 15:3, 15:4 a 15:5 to byly výsledky, které přivedly Strnada do finálové osmičky. Nezalekl se ani nejlepšího německého šermíře Artura Fishera, který postupně vyřadil Tomáše Kovala, Honzu Stehlíka a Matěje Oplta. Až poslední litoměřický závodník, Ondřej Strnad, mu nedal žádnou šanci a vyprovodil ho ze šermířské planše poměrem 15:3.

Rozjetého borce Slavoje zastavil až po vyrovnaném boji olomoucký talent Jakub Jurka. Strnad si připsal ke svým šermířským úspěchům celkové druhé místo. Opltova pátá příčka je zopakováním stejného výsledku z lednového pražského turnaje. Jan Stehlík si z Teplic odvezl desáté, Tomáš Koval dvacáté první a Jan Škeřík čtyřicáté třetí místo.

Z důvodu zranění ostatních závodnic měl Slavoj v kategorii žaček jen jedno želízko v ohni. Kateřina Došková předváděla na nejlépe obsazeném turnaji sezony skvělý šerm. Deset výher v deseti zápasech katapultovalo litoměřickou závodnici na průběžné čtvrté místo.

V eliminacích čekaly Doškovou těžké zápasy s olomouckými rivalkami. Porazit na jednom turnaji Annu Špatenkovou a Markétu Sehnalovou z Dukly Olomouc se šermířce Slavoje ještě nepodařilo.

Z vyrovnaných bojů v poměru 13:12 a 15:10 však vyšla jako vítězka a mohla čekat na skvělou levorukou kordistku z Bělé pod Bezdězem Annu Coufalovou, která už byla nad její síly. Celkové druhé místo ze 44 členného startovního pole je nejlepším letošním výsledkem nadějné litoměřické šermířky.

Dvě stříbrné medaile a jedno páté místo je skvělá bilance litoměřického šermu na turnaji v Teplicích. Byl to poslední žákovský turnaj před velmi prestižním mezinárodním podnikem v polské Wroclawi. V hale Orbita se bude rozhodovat o pořadí v Českém poháru. Šermíři Slavoje mají určitě na to, aby byli vidět hodně vysoko.

Jaroslav Stehlík